MojAndroid

Najväčšia sociálna sieť sveta aktualizovala svoju mobilnú aplikáciu o niekoľko praktických noviniek. Jednou z nich je napríklad možnosť upravenia News Feedu, teda nástenky s príspevkami, ktorá je pre mnohých z nás zdrojom každodenných informácií. V čase najväčšieho boom-u si každý z nás pridával nových priateľov, dokonca aj takých, ktorých možno videl iba párkrát za život. Rovnako to bolo aj s nezmyselnými stránkami a skupinami, ktoré dnes nikto nespravuje a iba raz za čas na nich zdieľa reklamu alebo nevhodné príspevky. Dnes vám preto ukážeme, ako si takýchto priateľov, stránky a skupiny odstrániť z Facebooku, prípadne ich prestať odoberať.

facebook-feed-3

Návod je veľmi jednoduchý a jediné, čo potrebujete, je najnovšia aplikácia Facebook. V nej chodťe do menu (tri vodorovné čiarky na pravej strane) a zvoľte možnosť Manage News Feed. V tejto položke potom nájdete všetkých vašich priateľov, skupiny aj stránky, ktoré odoberáte a jednoduchým tlačidlom Unfollow môžete odstrániť ich príspevky z vašej nástenky. V tomto prípade ale neprídete o priateľstvo či “like” stránky, iba od nich prestanete odoberať ich statusy a novinky.

Pre úplné odstránenie priateľa či skupiny z Facebooku musíte pri jeho príspevku na nástenke stlačiť šípku v pravom hornom rohu. Z kontextového menu potom môžete zvoliť Unfollow XYZ, Hide all from XYZ či I don’t want to see this, čo je možnosť, ktorá z vašej nástenky vymaže všetky podobné príspevky. V následnom menu potom môžete zvoliť možnosť, prečo nechcete dané príspevky zobrazovať a v následnom kroku tiež môžete zvoliť, či danú osobu/stránku už nechcete sledovať, prípadne ju chcete odobrať zo svojich priateľov/stránok. Takýmto spôsobom môžete postupne vyčistiť svoju nástenku od nežiadúcich príspevkov a osôb. Hoci mnohí z vás tento postup už poznajú, stále sa nájdu používatelia, ktorí o tejto možnosti nevedeli. Neodsudzujte preto podobné návody a v prípade, že sa vám páčia, zdieľajte ich medzi svojich priateľov.

Zdroj: Facebook

8.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+