MojAndroid

Pred šiestimi mesiacmi odborníci z Open Whisper Systems predstavili pre platformu iOS aplikáciu Signal 2.0, slúžiacu na šifrovanie hovorov a textových správ v smartfóne. Ako pomerne mladá aplikácia si získala obľubu najmä u skupiny používateľov, ktorí majú bezpečnosť svojej komunikácie skutočne na prvom mieste. Edward Snowden vyjadril prostredníctvom svojho oficiálneho Twitter účtu podporu pre vývoj tejto aplikácie aj pre operačný systém Android.

Na operačné systémy Android a iOS je k dispozícii naozaj široké spektrum šifrovacích aplikácií. Táto, od Open Whisper Systems, je však výnimočná tým, že vývojári zverejnia otvorený zdrojový kód na portáli GitHub a bezpečnostný experti tak budú mať možnosť kontrolovať ako aplikácia pracuje, či poukazovať na prípadné nedokonalosti. Používatelia, ktorí si zakladajú na súkromí svojej komunikácie výsledky určite ocenia. Pri ostatných aplikáciách musí používateľ len dôverovať vývojárovi, že funkcie naozaj fungujú správne.

Signal for Android

V obchode Play sa v súčasnosti nachádzajú dve aplikácie od Open Whisper System, a to konkrétne Text Secure a RedPhone. TextSecure bude aktualizovaná na novú aplikáciu Signal s podporou hlasového zadávania textu (predpokladá sa v angličtine) a aplikácia RedPhone prestáva byť podporovaná a používatelia budú vyzvaní k nainštalovaniu aplikácie Signal pre Android. Na záver je dôležité poznamenať, že aplikácia nemusí byť účinná v šifrovaní, ak bude napadnutý celý operačný systém, vtedy škodlivý softvér obvykle šifrovacie aplikácie obchádza.

Zdroj : PhoneArena

9.11.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+