MojAndroid

Služba WhatsApp prináša po automatickom zdieľaní statusu na Facebook ďalšie zaujímavé vylepšenia v rámci novej aktualizácie. Podľa portálu SamMobile sa vylepší vytváranie ankiet v konverzáciách a umožní pridávať k multimédiám popisy už pred odoslaním.

Vylepšené vytváranie a aj vyhľadávanie ankiet

Ankety v konverzáciách nie sú síce až tak využívanou  funkciou. Hodia sa však v skupinových konverzáciách v prípadoch, keď chcete vedieť väčšinový názor ľudí na nejakú tému. Ich rozšíreniu teraz určite pomôže jednoduchší spôsob ich vytvárania. Po novom budete môcť vytvoriť ankety len s jednou možnosťou hlasovania. Ak chcete povoliť ľuďom hlasovať iba raz, tak pri vytváraní ankety stačí vypnúť nastavenie Povoliť viacero odpovedí.

WhatsApp
Vylepšené vytváranie ankiet a titulky pri odosielaní multimédií a dokumentov | Zdroj: SamMobile.com

Odteraz si tiež v konverzáciách môžete vyfiltrovať ankety rovnako, ako v nich môžete vyhľadávať fotky, videá či odkazy. Na obrazovke Chaty jednoducho kliknete na možnosť Hľadať, vyberiete kategóriu Ankety a zobrazí sa vám zoznam všetkých výsledkov ankiet. A ak niekto zahlasuje vo vašej ankete, tak odteraz dokonca o tom dostanete notifikáciu a zároveň uvidíte, koľko ľudí už hlasovalo.

WhatsApp pridáva titulky k multimédiám

Posielanie multimédií je naopak veľmi používanou funkciou, hlavne pri konverzáciách s blízkymi osobami. Ak ste však doteraz niekomu posielali fotku alebo video, tak ste k nemu nemohli okamžite pripojiť aj text ako v prípade konkurenčnej aplikácie Viber. Mohlo sa tak poľahky stať, že na vašu správu ľudia zareagovali skôr, než ste stihli doplniť kontext.

Po novej aktualizácii aplikácie WhatsApp bude však tento nedostatok minulosťou. Navyše budete môcť titulok v posielanom multimédiu ponechať, odstrániť alebo prepísať, aby ste pri zdieľaní fotiek z jedného chatu do druhého mohli doplniť informácie. Fotkám a videám môžete pri preposielaní titulok aj pridať. Rovnaká možnosť pridávania titulku okamžite pri odosielaní platí samozrejme aj pre dokumenty.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger
Developer: WhatsApp LLC
Price: Free
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
Náš tip
Online pirátstvo športových podujatí je problém. EÚ chce proti tomu bojovať
6.5.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+