MojAndroid

Európska únia vymyslela súhrn pravidiel a opatrení, ktoré majú zamedziť nelegálnemu streamovaniu športových podujatí. Tie majú byť v súlade s pravidlami ochrany základných práv a osobných údajov informuje TASR.

Včera Európska komisia prijala na svojom zasadnutí odporúčanie o boji proti online pirátstvu pri športových a iných komerčných podujatiach. Chcela by týmto krokom klepnúť po prstoch prevádzkovateľov webov, na ktorých ilegálnym spôsobom umožňujú ľuďom sledovať udalosti, za ktoré by inak museli platiť. Tým, že ľudia využívajú práve tieto stránky, dostávajú ich majitelia nemalé peniaze z reklám, ktorých je na takýchto stránkach neúrekom.

excited-men-supporting-their-team
Mnoho fanúšikov si pre pozeranie zápasov bude musieť zaplatiť | Zdroj: FreePik

Na druhej strane sú organizátori podujatí a prevádzkovatelia vysielaní oberaní o často vysoké peňažné sumy. Nemalé sumy by inak mohli smerovať k hospodárskemu rastu krajín aj spoločností, no tiež k tvorbe pracovných miest. Naopak ilegálne vysielanie podujatí môže znamenať straty a ťažkosti firiem, ktoré môžu vyústiť do straty zamestnania niektorých zamestnancov.

Nové odporúčania sa zameriavajú na 3 hlavné oblasti:

  • Rýchle vybavovanie oznámení živých podujatí
  • Súdne príkazy na dynamické blokovanie a dostupnosť
  • Cenová primeranosť a atraktívnosť komerčných ponúk pre konečných používateľov.

Európska komisia si tiež nastavila spoľahlivý monitorovací systém, ktorý má na starosti Európske stredisko pre sledovanie porušovania práv duševného vlastníctva. Účinky odporúčania sa majú posudzovať do 17. 11. 2025, kedy sa vyhodnotí celková účinnosť. Následne sa rozhodne o ďalšom pokračovaní.

Náš tip
Recenzia Roborock S8+: Robotický vysávač s osobnosťou
5.5.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+