MojAndroid

Aplikácia momentálne testuje funkciu ochrany, ktorá blokuje možnosť vytvárať snímky obrazovky profilových fotografií. Bola by to ďalšia funkcia ochrany osobných údajov, akou je napríklad aj obmedzenie zobrazovania profilových fotografií iba vašim kontaktom. WhatsApp denne používa veľký počet ľudí a nie je prekvapením, že niektorí hľadajú spôsoby ako to zneužiť.

Zneužívanie profilovej fotografie a používanie na nekalé účely je jedným z najčastejších trikov, ktoré používajú podvodníci aby sa mohli vydávať za niekoho iného. Platforma už v minulosti podnikla množstvo krokov aby tomu zabránila a nová správa naznačuje, že by tento problém mohla definitívne vyriešiť, ako informuje Androidauthority.

WhatsApp by mal čoskoro obmedziť možnosť vytvárať snímky obrazovky profilových fotografií. Keď sa používateľ o to pokúsi, aplikácia zablokuje akciu a informuje ho o tom, že nemôže vykonať tento krok. Správa o novej funkcií ochrany to nespomína, ale viacerí veria, že aplikácia umožní používať atribút okna Flag_Secure, ktorý považuje jeho obsah za bezpečný.

Keď aplikácie používajú tento atribút, Android systém blokuje snímky a nahrávky obrazovky daného okna. Stále však budú existovať spôsoby, ako to obísť ale budú omnoho zložitejšie a náročnejšie ako doteraz.

Nadhľad ako by malo vyzerať oznámenie o tom že nemôžete robiť snímky obrazovky profilových fotiek
Nadhľad ako by malo vyzerať oznámenie o tom, že nemôžete urobiť screenshot | Zdroj: Androidauthority

Spoločnosť robí všetko preto aby chránila používateľov a ich profilové fotografie. Kedysi sa dali ľahko stiahnuť ale táto možnosť už bola dávno odstránená. Používatelia majú tiež možnosť zobraziť svoju profilovú fotografiu svojím kontaktom, niektorým zo svojich kontaktov alebo vôbec nikomu. Rovnako to funguje aj pre naposledy zobrazené, online indikátory stavu, informácie o stránke a aktualizácie stavu. Obmedzenie vytvárania screenshotov by mali do veľkej miery výrazne zabrániť zneužívaniu a používaniu profilových fotografií niekoho iného bez jeho súhlasu.

Náš tip
Unikli zábery z fotoaparátu ešte nevydaného Xiaomi 14 Ultra
21.2.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+