MojAndroid

WhatsApp je najobľúbenejšou četovacou aplikáciou na svete, preto sa nemôžeme čudovať, že sa tu nachádza aj množstvo podvodníkov, ktorí od vás chcú vylákať citlivé údaje či peniaze. Portál Indianexpress.com prišiel s informáciou, že používatelia budú pred podvodmi lepšie chránení. Čo sa zmení?

O svoje peniaze už prišlo cez WhatsApp veľké množstvo ľudí. Keby sa tak nedialo, určite by útočníci neboli takí aktívni. Vždy sa nájde niekto, kto sa nechá nachytať. Počet pokusov o podvod neustále pribúda a netýka sa to len aplikácie WhatsApp, podvodníci to skúšajú na všetkých možných platformách. Spoločnosť Meta teraz vyvinula novú funkcionalitu, ktorá by mala výrazne pomôcť.

whatsapp bezpecnost
Zdroj: Indianexpress

Nová funkcionalita umožní používateľovi rýchlo zablokovať kontakt ešte predtým, ako otvorí prijatú správu, čo predtým nebolo možné. WhatsApp tiež svojich používateľov učí, ako identifikovať pokus o phishing. V takýchto správach sú často gramatické chyby, od používateľa sa vyžaduje, aby klikal na pofidérne linky a podobne.

Čo je phishing

Phishing je forma kybernetického útoku, pri ktorom útočníci klamú a manipulujú ľudí s cieľom získať ich citlivé informácie, ako sú heslá, osobné údaje alebo finančné údaje. Tieto útoky často zahŕňajú odosielanie falošných e-mailov, SMS správ alebo vytváranie falošných webových stránok, ktoré sa tvária ako dôveryhodné inštitúcie alebo služby, ako sú banky, sociálne siete, alebo dokonca vládne agentúry.

Cieľom phishingu je získať citlivé informácie, ktoré môžu byť následne zneužité na krádež identity, finančné podvody alebo iné formy kybernetického útoku. Preto je dôležité byť ostražitý a dodržiavať bezpečnostné postupy pri komunikácii cez internet a pri otváraní neznámych správ či klikaní na odkazy.

Bezpečnosť je dôležitá aj v bankovom sektore

Portál MôjAndroid.sk spúšťa už deviaty ročník ankety Smart Banka. Ide o jedinečnú anketu, v ktorej v spolupráci s čitateľmi hľadáme banky s najlepším mobilným bankovníctvom a smart funkcionalitami na Slovensku. Ktorá banka pôsobiaca na Slovensku má podľa vás najlepšiu mobilnú aplikáciu? Aj váš hlas môže rozhodnúť o víťazovi.

Mohlo by vás zaujímať:

Tento rok sme pripravili niekoľko noviniek – aktualizovali sme zoznam funkcionalít a pripravili aj dve nové kategórie – Bezpečnosť a Investície. Hlasovanie prebieha od 26. januára do 31. marca 2024. Na základe odovzdaných hlasov budú vyhodnotené najlepšie bankové aplikácie podľa ich funkcií a vlastností, ktoré svojim klientom ponúkajú jednotlivé banky.

Ako sa chrániť pred online podvodmi?

O rôznych podvodoch píšeme na našom portáli veľmi často. Snažíme sa tým informovať našich čitateľov, ktorí môžu tieto informácie podávať ďalej a chrániť tak svojich blízkych pred stratou peňazí či citlivých údajov. Aby ste to mali ešte jednoduchšie, vytvorili sme príručku s názvom Ako byť smart a nesadnúť na lep podvoníkom.

V tejto príručke dostanete všetky dôležité informácie pekne pokope. Dozviete sa viac o rôznych druhoch podvodov, no nechýbajú ani užitočné informácie, ako sa pred nimi efektívne chrániť.

Okrem toho vás však dokáže ochrániť aj prevencia vo forme bezpečnostného riešenia ESET Mobile Security. To vám dokáže pomôcť najmä pri škodlivých aplikáciách, ktoré z vás chcú vytiahnuť peniaze.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger
Developer: WhatsApp LLC
Price: Free
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
Náš tip
Nepodľahnite podvodníkom! Finančná správa vás nikdy nepožiada o peniaze e-mailom
14.2.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+