MojAndroid

Podvodníci na internete nikdy nespia. Často sa vydávajú za nejaké verejné a dôveryhodné inštitúcie, čo je aj tento prípad. Finančná správa upozorňuje na podvodné e-maily, ktoré sa šíria v jej mene. Správy sa tvária, že boli poslané od Finančnej správy, no nie je tomu tak. Inštitúcia radí, aby ste neklikali na žiadne odkazy v nich a odkazuje, že takýmto spôsobom nekomunikuje.

Falošné e-maily sú v kurze

Rozpoznať takéto falošné e-maily je často pomerne jednoduché, stačí, aby bol používateľ aspoň trochu zdatnejší v používaní technológií. V prvom rade si treba overiť e-mailovú adresu, z ktorej bol e-mail poslaný a porovnať ju s adresami inštitúcie, za ktorú sa vydáva. Ak naozaj neviete či je správa v poriadku, pokojne môžete zavolať aj na infolinku, kde vám určite poradia.

Finančná správa v statuse na sociálnej sieti Facebook podrobnosti neuvádza, no falošné e-maily pravdepodobne odkazujú na podvodné stránky, pomocou ktorých sa od vás budú útočníci snažiť získať peniaze, napríklad v súvislosti s “neodstatkami” na daňovom priznaní a podobne. Neznámy odosielateľ teraz zneužíva dobré meno Finančnej správy s cieľom vlastného obohatenia.

Podvodníci si overené inštitúcie nevyberajú náhodou. V obetiach majú vzbudiť dôveru, čo sa im sčasti aj darí. Finančná správa už v minulosti na podvodné praktiky šíriace sa v jej mene upozorňovala viackrát. Išlo napríklad aj o falošnú webstránku, ktorá sa od daňovníkov snažila vylákať peniaze.

Bezpečnosť je dôležitá aj v bankovom sektore

Portál MôjAndroid.sk spúšťa už deviaty ročník ankety Smart Banka. Ide o jedinečnú anketu, v ktorej v spolupráci s čitateľmi hľadáme banky s najlepším mobilným bankovníctvom a smart funkcionalitami na Slovensku. Ktorá banka pôsobiaca na Slovensku má podľa vás najlepšiu mobilnú aplikáciu? Aj váš hlas môže rozhodnúť o víťazovi.

Mohlo by vás zaujímať:

Tento rok sme pripravili niekoľko noviniek – aktualizovali sme zoznam funkcionalít a pripravili aj dve nové kategórie – Bezpečnosť a Investície. Hlasovanie prebieha od 26. januára do 31. marca 2024. Na základe odovzdaných hlasov budú vyhodnotené najlepšie bankové aplikácie podľa ich funkcií a vlastností, ktoré svojim klientom ponúkajú jednotlivé banky.

Ako sa chrániť pred online podvodmi?

O rôznych podvodoch píšeme na našom portáli veľmi často. Snažíme sa tým informovať našich čitateľov, ktorí môžu tieto informácie podávať ďalej a chrániť tak svojich blízkych pred stratou peňazí či citlivých údajov. Aby ste to mali ešte jednoduchšie, vytvorili sme príručku s názvom Ako byť smart a nesadnúť na lep podvoníkom.

V tejto príručke dostanete všetky dôležité informácie pekne pokope. Dozviete sa viac o rôznych druhoch podvodov, no nechýbajú ani užitočné informácie, ako sa pred nimi efektívne chrániť.

Okrem toho vás však dokáže ochrániť aj prevencia vo forme bezpečnostného riešenia ESET Mobile Security. To vám dokáže pomôcť najmä pri škodlivých aplikáciách, ktoré z vás chcú vytiahnuť peniaze.

Náš tip
Pozor na to, čo prezradíte umelej inteligencii. Sledujú to totiž ľudia
13.2.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+