MojAndroid

Google vydal nový dokument o podpore, ktorý opisuje, ako zhromažďuje údaje od používateľov svojej umelej inteligencie Gemini pre web, Android a iOS. Upozorňuje, že konverzácie s Gemini sú pravidelne čítané, označované a spracúvané ľudskými pracovníkmi. Tieto konverzácie sú “odpojené” od účtov Google, ako tvrdí Google, s cieľom zlepšiť službu. Konverzácie sa uchovávajú až tri roky spolu so súvisiacimi údajmi, ako jazyky a zariadenia, ktoré ste použili, alebo aj ich poloha, informuje TechCrunch.

Google poskytuje používateľom určitú kontrolu nad tým, ktoré údaje relevantné pre Gemini sa uchovávajú a akým spôsobom. Vypnutie aktivity aplikácie Gemini v paneli Moje aktivity Google (predvolene zapnuté) zabraňuje ukladaniu budúcich konverzácií s AI do vášho účtu Google. Jednotlivé výzvy a konverzácie s Gemini si môžete aj sami manuálne vymazať.

Avšak, aj keď je aktivita systému vypnutá, konverzácie sa ukladajú do účtu Google až 72 hodín, aby sa zachovala bezpečnosť a ochrana systému a zlepšilo samotné prostredie umelej inteligencie.

„Prosím, nezadávajte do svojich konverzácií dôverné informácie ani žiadne údaje, ktoré nechcete, aby ich kontrolór videl alebo aby ich spoločnosť Google použila na zlepšenie našich produktov, služieb a technológií strojového učenia.“

tvrdí Google

Zásady zberu a uchovávania údajov GenAI sa príliš nelíšia od tých u konkurencie. Napríklad OpenAI ukladá všetky rozhovory s ChatGPT po dobu 30 dní bez ohľadu na to, či je funkcia histórie konverzácie ChatGPT vypnutá. Teda okrem prípadov, kedy je používateľ platiaci. Avšak politika Google ilustruje výzvy spojené s vyvážením súkromia a vývojom modelov GenAI, ktoré sa vylepšujú samé na základe vstupných údajov.

Politika uchovávania údajov GenAI nedávno uviedla dodávateľov do problémov s regulátormi.

Minulé leto FTC požiadala OpenAI o podrobné informácie o tom, ako spoločnosť kontroluje údaje použité na trénovanie svojich modelov, vrátane údajov spotrebiteľov. Taktiež ako sú tieto údaje chránené pri pred tretími stranami. V Taliansku dokonca regulačný orgán pre ochranu údajov uviedol, že OpenAI nemá “právny základ“ pre hromadný zber a uchovávanie osobných údajov na trénovanie svojich AI modelov.

Náš tip
Android má priniesť funkciu zamrazenia nepoužívaných aplikácií

12.2.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+