MojAndroid

WhatsApp bol vždy známy tým, že funkciami zaostával za konkurenciou a ich zavádzanie mu trvalo dlho. Služba však v tomto smere zlepšuje svoje tempo a za posledný rok oznámila viacero požadovaných funkcií a inovácií. Tou najnovšou je podľa portálu GizChina možnosť skryť profilovú fotografiu pre vybranými používateľmi.

Funkcia bola doteraz dostupná len v beta verzii aplikácie WhatsApp

Spoločnosť Meta uviedla nedávno v službe WhatsApp podporu viacerých zariadení, funkciu „Komunity“ ako veľké centrum pre správu skupín a vylepšila prenos súborov. Nové vylepšenie robí dôležitý krok k tomu, aby bola aplikácia zaujímavejšia pre tých, ktorí chcú pokročilejšie možnosti súkromia. Súvisí to aj s novým nastavením ochrany osobných údajov, ktoré služba spustila minulý rok.

WhatsApp
WhatsApp | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Nová funkcia umožňuje používateľom skryť svoje profilové fotografie, kedy boli naposledy prihlásení a aj informácie o zozname kontaktov pred konkrétnymi ľuďmi. Doteraz boli tieto možnosti dostupné len v beta verzii aplikácie, čo sa však dnes mení. Spoločnosť Meta oznámila ich oficiálne globálne uvedenie v stabilnej verzii aplikácie pre zariadenia so systémom Android a iOS.

Funkcia funguje recipročne

Doteraz existovali tri možnosti ochrany osobných údajov pre spomínané tri položky. Mohli ich vidieť buď všetci, vaše kontakty alebo nikto. Teraz je tu štvrtá možnosť „Moje kontakty okrem…“.  S pomocou tohto nastavenia môžete priamo vylúčiť konkrétnych ľudí, ktorí potom neuvidia vašu profilovú fotografiu alebo status posledného prihlásenia.

Nová funkcia v službe WhatsApp | Zdroj: GSMArena.com

Samozrejme, aj táto možnosť funguje recipročne. Ak ľuďom neumožníte vidieť vaše informácie, nemôžete vidieť ani ich informácie. Majte teda na pamäti, že ak niekomu obmedzíte prístup k vašej profilovej fotke, poslednému prihláseniu a informáciám o kontaktoch, tak sa vám nebudú zobrazovať ani rovnaké údaje v prípade tejto konkrétnej osoby.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger
Developer: WhatsApp LLC
Price: Free
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot

Náš tip
Značky iRobot, Owlet a leaf learn predstavili v Prahe zaujímavé novinky

20.6.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+