MojAndroid

Spoločnosť Certus Mercatus je od januára tohto roka novým distribútorom značky iRobot pre slovenský a český trh. Okrem toho však zastrešuje aj Owlet a leaf learn. Boli sme pozvaní na tlačovú konferenciu do Prahy, kde prebehlo predstavenie nových produktov týchto jednotlivých firiem. Dočkali sme sa bližšieho predstavenia veľmi inteligentného robotického vysávača iRobot Roomba j7+.

iRobot Roomba j7+: Robotický vysávač podporovaný umelou inteligenciou

Začnime produktom značky iRobot. Na prezentácii sme sa dočkali uvedenia nového iRobot Roomba j7+. Dovolíme si tvrdiť, že ide o jedného z najinteligentnejších robotických vysávačov na svete. V reálnom čase identifikuje predmety vo svojom okolí. Rozpoznať dokáže napríklad či pred ním ležia káble a automaticky ich obíde.

Spoločnosť si je tak istá schopnosťou svojej umelej inteligencie, že zaručuje výmenu celého vysávača v prípade, že by povysával exkrementy od vášho domáceho miláčika. V prípade, že by narazil na predmet, o ktorom si nie je istý, či ho môže povysávať, odfotografuje vám ho a pošle do smartfónu cez aplikáciu.

iRobot Roomba j7+
iRobot Roomba j7+ | Zdroj: Certus Mercatus

Ak mu odpoviete, že danú vec povysávať môže, vráti sa a vykoná, čo je potrebné. V inom prípade mu môžete taktiež povedať, nech predmet preň predstavuje napríklad trvalú prekážku. Nový iRobot Roomba j7+ do stanice s pomenovaním Clean Base automaticky vyprázdni až 60 plných zásobníkov. Na jedno nabitie vydrží bežať až 90 minút a pokiaľ do bude potrebné, počas aktivity sa vráti do nabíjacej stanice a neskôr bude pokračovať v nedokončenej úlohe.

iRobot Roomba j7+
iRobot Roomba j7+ | Zdroj: Certus Mercatus

Jednou z hlavných prednostní vysávačov iRobot sú služby iServis Premium. Ide o podporu cez infolinku a riešenie reklamácií Pick & Return. V prípade, že sa vám vysávač pokazí, príde si poň kuriér a do 10 dní máte svojho pomocníka opraveného späť. Servis pritom môžete využívať aj mimo záručnej doby, čo rozhodne poteší.

Na záver spomenieme, že v Spojených štátoch amerických sa predáva i tyčový vysávač a taktiež aj čističky vzduchu, no pandemické obdobie spôsobilo oneskorenie dodávok pre náš trh. Tieto produkty sa tak k nám dostanú inokedy.

Ukázali sa aj novinky od spoločností Owlet a leaf learn

Značka Owlet nám ukázala svoje novinky, slúžiace na monitorovanie bábätok. Zaujímavé bolo aj vystúpenie českej firmy leaf learn, ktorá nám ukázala inteligentné pestovanie rastlín.

Vďaka špeciálnym kvetináčom a aplikácii si už za zopár dní môžete vypestovať napríklad zeleninu, ktorá bude obsahovať podstatne väčšie množstvo živín a vitamínov a to bez použitia akéhokoľvek hnojiva. Ide o spojenie toho najlepšieho z prírody a moderných technológií.

19.6.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+