MojAndroid

Facebook do svojej aplikácie WhatsApp prináša funkciu, ktorá je používateľom konkurenčného Telegramu dobre známa. Broadcast umožní administrátorom skupín jednoduché zdieľanie správ a noviniek pre všetkých členov skupiny. Podobnú funkciu ponúka práve Telegram a zároveň ide akúsi obdobu fanúšikovských stránok na Facebooku.

Novinky a správy ako upozornenie na WhatsAppe

Novinka bude fungovať jednoducho tak, že vy sa prihlásite do konkrétnej skupiny, kde administrátor bude zdieľať správy a informácie k danej téme. Týmito administrátormi sú spravidla internetové médiá, ktoré vás tak môžu osloviť aj touto cestou. Po tom, ako sa do skupiny prihlásite, budete dostávať upozornenia na zdieľané novinky podobne ako v prípade klasickej správy na WhatsAppe.

Dali by ste tomu šancu?

Služba vlastnená Facebookom má už viac ako 1,5 miliardy používateľov po celom svete, z čoho veľká časť sa nachádza v rozvojových krajinách. Tu je WhatsApp viac než bežná aplikácia na komunikáciu s blízkymi. Jej nízka hardvérová a dátová náročnosť z nej robia jednu z najpoužívanejších aplikácií na získavanie informácií každého druhu. Už teraz sú podobné informačné skupiny v niektorých zahraničných krajinách pomerne bežné a vďaka novej funkcii je zrejmé, že vývojári chcú takéto používanie aplikácie podporovať. Ako ste na tom vy? Páčilo by sa vám prijímať odkazy na zaujímavé články prostredníctvom WhatsAppu? Alebo ostanete verní tradičným kanálom? Hlasujte v našej ankete a dajte nám vedieť v diskusii váš názor.

Mali by ste záujem o odber noviniek z internetového portálu prostredníctvom služby WhatsApp?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...
2.7.2018
Zdroj: TechCrunch

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+