MojAndroid

Služba WhatsApp podľa portálu XDA-developers konečne prináša dlho požadovanú funkciu – prenos používateľských dát z platformy Android.na iOS. 

WhatsApp doteraz umožňoval len migráciu z iOS na Android

Táto funkcia bola donedávna k dispozícii iba v beta verzii a teraz ju služba sprístupnila verejnosti. Umožní priamu migráciu informácií o vašom účte, profilovej fotke, individuálnych konverzácií, skupinové konverzácií, histórie, médií a nastavení v Android aplikácii na iOS verziu WhatsAppu. Doteraz bola oficiálne možná len migrácia v opačnom smere

Čo je potrebné na prenos dát?

WhatsApp sa uvádza, že musíte mať smartfón so systémom Android aspoň s Androidom 5.0 alebo vyšším a iPhone so systémom iOS 15.5 alebo vyšším. Okrem toho budete potrebovať aplikáciu WhatsAppu verzie 2.22.7.74 alebo novšej nainštalovanú na vašom zariadení s Androidom a aplikáciu WhatsApp verzie 2.22.10.70 alebo vyššej nainštalovanej na zariadení so systémom iOS.

Prenos používateľských dát v službe WhatsApp z Androidu na iOS | Zdroj: XDA-developers.com

Budete tiež potrebovať, aby bol iPhone v továrenskom nastavení a aplikáciu Move to iOS od spoločnosti Apple nainštalovanú na vašom smartfóne s Androidom. Nakoniec musia byť obe zariadenia pripojené k zdroju napájania, k rovnakej Wi-Fi sieti a na svojom novom zariadení so systémom iOS musíte použiť telefónne číslo, ktoré využíva váš WhatsApp účet.

Následne postupujte podľa krokov, ktoré vám zobrazí aplikácia. Nakoniec by sa vaše informácie mali preniesť do vášho iPhonu. Prenesené informácie zostávajú súkromné ​​a zabezpečené. WhatsApp nevidí, aký druh údajov sa migruje. Po konečnej kontrole informácií na zariadení so systémom iOS sa môžete vrátiť späť do smartfónu so systémom Android a údaje z neho vymazať.

Inak  zostanú v Android zariadení. Jediné, čo nebudete môcť preniesť, je vaša história telefónnych hovorov, ktoré ste uskutočnili cez WhatsApp a zobrazované meno. To si však po prenose vyplníte ručne. Pokiaľ ste už funkciu vyskúšali, tak sa môže v diskusii podeliť o vaše skúsenosti s ďalšími používateľmi.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger
Developer: WhatsApp LLC
Price: Free
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
Náš tip
UPC má výpadok, nefunguje internet. Problém sa týka najmä Bratislavy a Nitry
23.7.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+