MojAndroid

Funkcia, ktorú má Telegram už roky, bude teraz pridaná aj do aplikácie WhatsApp, uvádza PhoneArena. Schopnosť vytvárať ankety v skupinových rozhovoroch je niečo, na čom WhatsApp momentálne pracuje. Táto funkcia by sa mala dostať už do budúcej verzie tejto obľúbenej aplikácie.

WhatsApp testuje novú funkciu pre svojich používateľov.

Ankety sú skvelým spôsobom interakcie s veľkou skupinou ľudí. Sú tiež veľmi užitočné pri rozhodovaní alebo pri zisťovaní, čo si o nápade myslí vaša skupina priateľov. Telegram, ďalšia populárna aplikácia na odosielanie okamžitých správ, má túto funkciu už nejaký čas a WhatsApp ju konečne testuje. Ich cieľom je implementovať ju pre svojich používateľov.

WABetaInfo bol prvý, kto objavil túto funkciu vo WhatsAppe pre iOS beta verziu v2.22.6.70. Funkcia je stále vo vývoji, takže momentálne nie je dostupná pre verejných beta testerov.

Možnosť hlasovania bude k dispozícii iba pre skupiny WhatsApp a bude šifrovaná end-to-end spôsobom, vrátane odpovedí, ktoré na ňu dajú ostatní používatelia. V zásade je šifrovanie typu end-to-end niečo, s čím je WhatsApp veľmi populárny a bude k dispozícii aj pre funkciu prieskumu. To do značnej miery znamená, že iba ľudia v skupine budú môcť získať prístup k ankete a jej výsledkom.

WhatsApp beta verzia
WhatsApp beta verzia | Zdroj: phoneArena

Ako môžete vidieť na snímke obrazovky, pribudne tu nové používateľské rozhranie s textovým poľom pre vašu otázku spolu s tlačidlom Vytvoriť a tlačidlom Zrušiť. Keďže je však táto funkcia vo vývoji, stále nie je známe, aký bude maximálny počet možností. Taktiež je otázkou to, či budú určité obmedzenia počtu odpovedí alebo ako dlho sa bude dať v ankete hlasovať.

Oficiálny dátum vydania ešte nie je oznámený. Ako obvykle, beta testeri najskôr uvidia, ako táto funkcia funguje. WhatsApp sa snaží zbaviť aplikáciu akýchkoľvek chýb a vylepšiť ju predtým, ako ju spustí pre širokú verejnosť.

Na čom ďalšom aplikácia pracuje?

Možnosť hlasovania bola v súčasnosti zaznamenaná vo verzii populárnej chatovacej aplikácie pre iOS, ale to neznamená, že nepríde na Android. WhatsApp medzitým testoval aj mnoho ďalších užitočných funkcií. Pozrime sa, aké sú najnovšie funkcie, ktoré sa momentálne testujú pre chatovú aplikáciu.

Ak chcete hľadať vo svojich správach v aplikácii WhatsApp, postup v súčasnosti je trochu zdĺhavý. Zahŕňa to nájdenie konkrétneho okna chatu alebo skupinového chatu, potom klepnutie na ponuku s tromi bodkami a vyhľadávanie. Zdá sa však, že aplikácia bude mať v budúcej aktualizácii jednoduchší spôsob vyhľadávania správy.

WhatsApp beta pre Android verziu 2.22.6.3 prináša novú skratku vyhľadávania na vyriešenie tohto problému. Aj keď to znie podobne ako súčasné riešenie aplikácie pre vyhľadávanie, rozdiel tam určite nájdeme. Spočíva v tom, že vám umožňuje vyhľadávať priamo z informačnej stránky osobných kontaktov a skupín bez toho, aby ste museli ísť do špecifickej skupiny alebo chatu, kde si myslíte, že bola správa odoslaná.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger
Developer: WhatsApp LLC
Price: Free
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot

Okrem toho WhatsApp pracuje aj na dlho očakávaných reakciách na správy, ktoré vám umožnia vyjadriť svoju reakciu na správu pomocou emoji.

Ďalšou funkciou, na ktorej aplikácia pracuje, je prepracované používateľské rozhranie hlasových hovorov. Beta verzia 22.5.0.70 ukazuje prepracované používateľské rozhranie, ktoré by malo prísť do aplikácie. Vďaka novému vylepšenému používateľskému rozhraniu hlasových hovorov budete môcť v reálnom čase vidieť priebehy hlasových vĺn, ktoré prichádzajú do hovorov. Aplikácia nedávno spustila podobné priebehy pre zvukové správy.

Majte však stále na pamäti, že tieto funkcie sú v beta verzii, ktorá sa môže zmeniť, keďže prechádzajú vývojom predtým, ako dostanú oficiálne globálne vydanie.

Náš tip
Boli sme na MWC 2022. Toto sú najzaujímavejšie novinky, ktoré veľtrh priniesol

8.3.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+