MojAndroid

Prvá aktualizácia aplikácie WhatsApp v novom roku síce patrí k tým menším, ale zavádza podporu proxy serverov. Táto  funkcia by mala pomôcť niektorým používateľom vyhnúť sa výpadkom internetu. Podľa portálu PhoneArena je funkcia dostupná pre používateľov WhatsAppu na celom svete a obidve platformy Android a iOS.

Využívanie proxy serverov nepovlní zabezpečenie aplikácie WhatsApp a end-to-end šifrovanie

Všetky proxy servery, ktoré budú k dispozícii na výber, sa podľa služby pripájajú prostredníctvom serverov vytvorených dobrovoľníkmi a organizáciami. Proxy servery pomôžu obnoviť pripojenie k službe WhatsApp hlavne ľudom z rôznych častí sveta, ktorí majú zablokované používanie služby WhatsApp. Služba tiež zverejnila sprievodcu, ktorý pomôže tým, ktorí sa chcú dobrovoľne zúčastniť na tejto aktivite.

Ak chcete pomôcť ostatným obnoviť pripojenie k službe WhatsApp, môžete jednoducho nakonfigurovať proxy server. Tento server musí mať prístupné porty 80, 443 alebo 5222 a jeho názov domény (alebo subdomény) musí odkazovať na IP adresu tohto servera. Podrobná dokumentácia a zdrojový kód sú dostupné na portáli GitHub na tejto stránke.

Podľa oficiálneho vyhlásenia WhatsAppu by úroveň súkromia a bezpečnosti, ktorú aplikácia poskytuje, mala zostať rovnako vysoká aj pri pripájaní cez proxy. End-to-end šifrovanie zostane aktívne aj pri pripájaní aplikácie cez iné servery cez proxy, takže správy by nemali byť viditeľné pre nikoho iného. Ak chcete využiť podporu proxy, pozrite si novú funkciu v ponuke nastavení, ale najprv sa uistite, že máte nainštalovanú najnovšiu verziu aplikácie.

Návod, ako sa môžete pripojiť k proxy serveru, ak máte zariadenie so systémom Android:.

 1. Uistite sa, že používate najaktuálnejšiu verziu WhatsApp.
 2. Na karte Rozhovory kliknite na Ďalšie možnosti / Nastavenia.
 3. Prejdite do sekcie Úložisko a dáta > Proxy.
 4. Kliknite na položku Použiť proxy.
 5. Vyberte Nastaviť proxy a zadajte adresu proxy serveru.
 6. Kliknite na položku Uložiť.
 7. Ak je pripojenie úspešné, zobrazí sa ako odčiarknutie.
WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger
Developer: WhatsApp LLC
Price: Free
 • WhatsApp Messenger Screenshot
 • WhatsApp Messenger Screenshot
 • WhatsApp Messenger Screenshot
 • WhatsApp Messenger Screenshot
 • WhatsApp Messenger Screenshot
 • WhatsApp Messenger Screenshot
 • WhatsApp Messenger Screenshot
 • WhatsApp Messenger Screenshot
 • WhatsApp Messenger Screenshot
Náš tip
Ak patríte k vlastníkom Samsung smartfónom, tak možno používate starý Google Play

 

 

6.1.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+