MojAndroid

Používatelia smartfónov spoločnosti Samsung na internete hlásia, že ich zariadeniam sa už niekoľko mesiacov neaktualizoval obchod Google Play. A to vrátane majiteľov vlajkových lodí, ako sú Samsung Galaxy S22 a Galaxy Z Fold4. Podľa portálu PhoneArena už však niektorí z používateľov začali dostávať aktualizácie aplikácie obchodu.

Aktualizácia Google Play v niektorých Samsung smartfónoch ostáva na júlovej verzii

Máloktorý používateľ Android smartfónu si uvedomuje, že okrem systémových aktualizácií a bezpečnostných aktualizácií existuje aj tretí typ mesačnej aktualizácie. Tá prichádza priamo od spoločnosti Google do smartfónov so systémom Android 10 alebo novším. Tieto aktualizácie by mal váš smartfón dostávať, aj keď nemá najnovšie aktualizácie firmvéru alebo zabezpečenia. Konkrétne ide o aktualizácie obchodu Google Play a jeho zabezpečenia.

Samsung Galaxy S22
Samsung Galaxy S22 je jedným so smartfónov, ktoré nedostali aktualizáciu Google Play | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Aktualizácie súvisia s veľkou prestavbou, ktorá prišla s Androidom 10, kedy sa obchod Play stál kvôli zabezpečeniu viac samostatným komponentom systému. A to hlavne kvôli ochrane pred škodlivým softvérom, ktorý pochádza z akýchkoľvek podozrivých aplikácií, ktoré sa mohli dostať do katalógu obchodu Play a prostredníctvom neho do vášho zariadenia.

Používatelia Samsung smartfónov začali pred pár dňami hlásiť na fórach podpory a na službe Reddit, že niektoré modely prestali dostávať tieto dôležité aktualizácie. Z nejakého dôvodu uviazli v aktualizáciách obchodu Play na verzii z júla 2022, zatiaľ čo najnovšia decembrová zostava je už pre iné smartfóny k dispozícii.

Niektorí používatelia už hlásia dostupnosť aktualizácie

Spoločnosť Google a Samsung sa síce k problému oficiálne nevyjadrili. Po jeho ohlásení však začali niektorí používatelia hlásiť, že konečne začali dostávať najnovšie verzie aktualizácií obchodu a jeho zabezpečenia (z 1. novembra a 5. decembra 2022). Niektorí z nich však tvrdia, že aj keď si nainštalovali aktualizáciu, tak verzia obchodu zostala rovnaká. Ide však o ojedinelé prípady.

Jediným riešením problému tak zatiaľ zostáva skontrolovať si verziu aktualizácie obchodu a zabezpečenia obchodu Play. V prípade, že nie je najnovšia, tak skúsiť reštartovať smartfón, čo by mohlo urýchliť jej aktualizáciu. Je pravdepodobne, že samotný výrobca Samsung sa k situácií v blízkej dobe vyjadrí a nejakým spôsobom ju vyrieši.

Ako skontrolovať verziu aktualizácie zabezpečenia služby Google Play?

  • Otvorte Nastavenia
  • Prejdite do časti Zabezpečenie a ochrana osobných údajov
  • Otvorte sekciu Aktualizácie
  • Porovnajte verziu aktualizácie aplikácie Google Play s aktuálnou verziou

Najnovšia verzia aktualizácie obchodu Google Play pochádza z 1. novembra 2022
Najnovšia verzia aktualizácie zabezpečenia služby Google Play pochádza z 5. decembra 2022

Náš tip
Samsung Galaxy A14 bol oficiálne predstavený. Toto sú parametre

.

6.1.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+