MojAndroid

Za posledné mesiace sa v aplikácii Obchod Google Play objavili mnohé nebezpečné aplikácie. Aj napriek prísnym kontrolám sa hackerom neustále darí obchádzať tieto zabezpečenia. Spoločnosť Google nedávno umožnila vývojárom aplikácií uviesť svoje postupy v oblasti zabezpečenia a ochrany osobných údajov. Podľa informácií na portáli androidpolice.com sa vývojárom teraz snaží poskytnúť možnosti, aby vedeli rozlíšiť skutočných používateľov od robotov.

Play Integrity API nahradí SafetyNet

Jedným z hlavných príspevkov počas konferencie Google I/O v roku 2022 boli informácie o rozhraní Play Integrity API, ktoré je určené pre vývojárov aplikácií. Identifikuje potenciálne škodlivú hrozbu a zároveň aj napadnuté zariadenia. Google ho z dlhodobého hľadiska nahradí za SafetyNet v Obchode Play.

Obchod Google Play: Skutoční používatelia alebo roboti?

Tento nový identifikačný systém stavia na existujúcich nástrojoch API, aby informoval vývojárov, či ich aplikácie inštalujú skutoční používatelia alebo ide o robotov. S novými užitočnými informáciami budú vývojári lepšie pripravení poskytovať svoje aplikácie skutočným používateľom a vyhnú sa tak falošným účtom.

Google Play G Space
Obchod Google Play v rámci G Space | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Pre vývojárov ide podľa všetkého o užitočný nástroj, no pre používateľov sa nič nezmení. Google však pracuje aj na funkciách orientovaných práve na používateľov, ktoré využívajú rovnaké rozhranie API. Tieto funkcie by mohli lepšie identifikovať kvalitu aplikácií v Obchode Play.  Zároveň by poskytovali čo najpresnejšie odporúčania pre používateľov, podľa ich jednotlivých preferencií.

Náš tip
Oficiálne: Android bude podporovať architektúru RISC-V

 

6.1.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+