MojAndroid

Beta verzia aplikácie WhatsApp (2.16.346) prináša ďalší prvok zabezpečenia. Nejde o nič iné, ako 2-stupňové overenie používateľov, ktoré je dnes dostupné už v každej kvalitnej aplikácii. Nedá sa tak hovoriť o nejakej prevratnej novinke, ale len o “dobiehaní konkurencie”.

whatsapp-2-stupnove-overenie

Dvojstupňová autentifikácia sa dá zabezpečiť dodatočným zadaním 6-miestneho PIN kódu, ktorý je doplnkom pre overenie cez SMS správu na vaše telefónne číslo, ktorá doteraz fungovala ako jediný prvok overenia používateľa. Pri nastavení nového PIN kódu si používateľ musí zvoliť aj záložný e-mail, na ktorý mu bude preposlaný odkaz na jeho resetovanie v prípade, že ho zabudol.

Náš tip
Facebook znovu vykráda Stories od Snapchatu. Tentokrát ich integroval do WhatsApp

Kód bude okrem prvotného prihlásenia sa na novom zariadení potrebné zadať aj po viac ako 7 dňoch, odkedy používateľ nepoužil WhatsApp. Zaujímavou je aj funkcia, ktorá vymaže všetky správy na vašom konte po tom, ako zadáte zlé heslo alebo zvolíte len jednoduché overenie (po 7 dňoch nepoužívania), prípadne vymaže celé vaše konto a vytvorí nové, ak tento krok zopakujete po 30 dňoch nepoužívania.

Zdroj: AndroidCentral

11.11.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+