MojAndroid

Keď Facebook nemôže kúpiť Snapchat, tak sa radšej urazí ako malé dieťa na pieskovisku a okopíruje kreatívnejšie dieťa. Avšak kópie málokedy uspejú, čo dokazuje napríklad aj Slingshot. Po tomto neúspechu sa rozhodli vydať inou cestou a integrovali funkciu “Stories” do ich populárnej sociálnej siete- Instagram.

Prakticky rovnakú funkciu si pre nás Facebook pripravil aj v beta verzii komunikačného nástroja WhatsApp, ktorú už nenápadne nazval “Status”. Áno, ďalšia miliarda užívateľov si užije WhatsApp Status, ktorý by mal fungovať rovnako ako Stories v Instagrame.

Funkcia Status vám umožní zdieľať vaše fotky a obrázky na vašu Status stránku. Nová karta “Status” sa objaví hneď vedľa “Chaty” a “Volania”. Na tejto karte budete vidieť váš, ale aj statusy druhých. Okrem toho si môžete vybrať, ktoré kontakty budú môcť vidieť vašu najnovšiu aktualizáciu, rovnako ako si môžete pozrieť aj to, kto videl váš status. Menším rozdielom oproti Instagramu je, že do Statusov sa dá zadať aj samotný text bez obrázkov.

Táto funkcia je momentálne dostupná vo WhatsApp beta verzii, avšak na aktiváciu potrebujete root a Xposed modul. Statusy sú zatiaľ iba v testovacej fáze, WhatsApp ich však už čoskoro uvedia aj oficiálne.

Zdroj: GSMArena

8.11.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+