MojAndroid

WhatsApp patrí medzi najobľúbenejšie komunikačné nástroje v našich končinách už pomerne dlho. Rastu popularity aplikácie pomáhal aj fakt, že funguje relatívne dobre aj pri pomalšom internetovom pripojení, čo je u nás pretrvávajúci problém. Od kúpy aplikácie spoločnosťou Facebook sa však veľa zmenilo a služba začala naberať na popularite aj v ďalších častiach sveta. Aj vďaka tomu teraz dosiahla významný míľnik, ktorým je jedna miliarda používateľov.

Najzaujímavejšie je pritom to, že polovicu všetkých súčasných používateľov získala služba v priebehu minulého roku. Po odkúpení WhatsAppu spoločnosťou Facebook sa mohlo zdať, že sa celé fungovanie služby zmení, no nestalo sa tak. Trvalo pomerne dlho, kým Facebook začal experimentovať s možnosťami novej komunikačnej služby a výsledky tohto snaženia uvidíme možno už tento rok. Zatiaľ ale platí, že WhatsApp je jednou z najrozšírenejších komunikačných služieb na svete a zatiaľ nič nenasvedčuje tomu, že rastúca tendencia v počte používateľov by sa mala zmeniť. Pomáha tomu aj fakt, že WhatsApp nedávno úplne zrušil poplatky za svoje služby a odteraz bude pre bežných používateľov dostupný úplne zadarmo.

Zdroj: WhatsApp via Android Central

2.2.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+