MojAndroid

Osem mesiacov po tom, čo Facebook oznámil odkúpenie jednej z najpopulárnejších komunikačných služieb, WhatsAppu, došlo k jeho schváleniu príslušnými orgánmi v Európe a v USA. Pôvodne bola hodnota akvizície stanovená na 19 miliárd dolárov, ale vzhľadom na vývoj akcii spoločnosti sa táto suma zvýšila na závratných 21,7 miliárd dolárov.

Zakladateľ WhatsAppu Jan Koum už pracuje pre Facebook a to za symbolický 1 dolár ročne, podobne ako CEO Mark Zuckerberg. Samozrejme kompenzuje si to vlastníctvom viacerých akcií Facebooku. Aplikácia a služba WhatsApp je teraz v rukách najväčšej sociálnej siete na svete, napriek tomu sa neočakávajú veľké zmeny v jej fungovaní. Aj naďalej sa bude za jej používanie vyžadovať 1 dolár ročne a neupustí sa ani od reklamného systému.

Naším poslaním je urobiť svet otvorenejším a prepojenejším. Usilujeme sa o to vytváraním služieb, ktoré umožňujú používateľom zdieľať akýkoľvek typ obsahu s takou skupinou ľudí, ako si len želajú. WhatsApp nám v tomto úsilí pomôže tým, že bude naďalej vyvíjať službu, ktorú milujú a používajú ľudia na celom svete.” uviedol Mark Zuckerberg vo vyhlásení ešte začiatkom tohto roka.

Aké plány má Facebooku s WhatsAppom zatiaľ nie je známe. Ide o jednu za najväčších akvizícii v dejinách, pričom Facebook v poslednom období investoval do viacerých spoločností, vrátane Instagramu, či výrobcu okuliarov pre virtuálnu realitu Oculus Rift.

Zdroj: theverge

6.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+