MojAndroid

Jedna z najobľúbenejších komunikačných služieb na svet ruší poplatky za predplatné. Spoločnosť WhatsApp to oznámila prostredníctvom svojho blogového príspevku, v ktorom uvádza, že systém zbierania poplatkov vo výške 0,99 USD za každý rok používania služby sa neukázal ako vhodný.

Problémom je najmä fakt, že množstvo používateľov služby nevyužíva kreditnú alebo debetnú kartu a obávajú sa toho, že po uplynutí prvého roku, počas ktorého je služba zadarmo, stratia kontakt so svojimi blízkymi. Služba WhatsApp sa okrem iného stala populárnou aj v rozvojových krajinách, kde na správne fungovanie nepotrebuje rýchle internetové pripojenie, keďže aj niekoľkomesačné používanie služby sa premietne iba do niekoľkých spotrebovaných MB dát.

Z týchto dôvodov sa vedenie spoločnosti rozhodlo zrušiť poplatky za predplatné služby. Definitívne odstránenie poplatkov by malo prebehnúť v najbližších týždňoch, keď nutnosť platenia za službu bude postupne odstraňovaná z rôznych verzií aplikácie na rôznych platformách. Spoločnosť nebude vracať získané poplatky za služby v posledných rokoch, no odteraz už žiadne ďalšie nebude vyberať. WhatsApp sa tiež nezmení na aplikáciu plnú otravných reklamných bannerov. V spomínanom blogovom príspevku sa uvádza, že WhatsApp plánuje získať peniaze na chod služby z partnerstiev s inými spoločnosťami, ktorým pripraví jednoduchý komunikačný kanál na lepšie oslovenie zákazníkov. Môže sa stať, že už onedlho budeme s bankou či poskytovateľom internetových služieb komunikovať práve cez aplikáciu WhatsApp.

Spoločnosť by takéto partnerstvá s inými spoločnosťami chcela vyskúšať v priebehu tohto roku, no zrejme ešte chvíľu potrvá, kým budeme môcť takéto možnosti využívať aj na Slovensku. V každom prípade, zrušenie poplatkov za fungovanie služby sa týka všetkých používateľov bez ohľadu na lokalitu, a tak sa na absolútne bezplatné využívanie aplikácie môžeme tešiť aj my.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: WhatsApp via The Verge

18.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+