MojAndroid

Ak ste v poslednom čase v aplikácii WhatsApp prijali správu pozývajúcu do limitovanej verzie WhatsApp, ide samozrejme o podvod. Kliknutím na odkaz v správe používateľ stiahne vírus, ktorý poškodí telefón.

WhatsApp informuje, že podvodná správa vyzýva používateľov, aby klikli na link pre stiahnutie upgradovanej verzie aplikácie. Odkaz ich však presmeruje na webovú stránku plnú škodlivého softvéru. Ak podobnú správu dostanete, rozhodne na odkaz neklikajte a odstráňte ju.

Správy informujúce o limitovanej verzii WhatsApp (zvyčajne ide o WhatsApp Gold) a ich rôzne obmeny kolujú v aplikácii už od roku 2016. Ide teda o dlhotrvajúci podvod. Podvodná správa láka používateľov na exkluzívne funkcie “WhatsApp Gold”, ako napríklad video rozhovory, možnosť posielať až 100 obrázkov naraz, či odstraňovanie správ aj po ich odoslaní.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Beta verzia WhatsApp konečne aj pre tablety s Androidom
8.1.2019
Zdroj: techradar

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+