MojAndroid

Samsung už od modelu Samsung Galaxy S z roku 2010 inštaluje do svojich zariadení vlastný widget s počasím. Za deväť rokov si prešiel viacerými grafickými zmenami a rovnako tomu je aj po predstavení smartfónov Samsung Galaxy Note 10. Server SamMobile upozornil napríklad na pridanie radarových máp a ďalších vylepšení.

Samsung Weather Widget Galaxy Note 10

Predpoveď priamo od expertov

Juhokórejský gigant už pred dvoma rokmi nadviazal spoluprácu s platenou americkou televíziou na predpoveď počasia Weather Channel. Vďaka tomu môže Weather Widget čerpať hodinové a aj niekoľkodňové predpovede priamo z jej webových stránok. Rovnako tak nové radarové mapy alebo video predpovede pochádzajú od expertov Weather Channel. K nim sa používateľ dostane jednoduchým kliknutím na widget. Nechýbajú ani vládne upozornenia na extrémne zmeny počasia. Widget je zároveň po grafickej stránke prehľadnejší než tomu bolo u minulých verzií.

Samsung Weather Widget video predpoveď

Nielen pre Galaxy Note 10

Nový widget síce Samsung na svojom blogu prezentuje ako novinku pre Galaxy Note 10, ale podľa GSMareny funguje aj na iných zariadeniach s nadstavbou Samsung One UI 1.5 a vyššou. Napríklad na smartfóne Samsung Galaxy A50s alebo tablete Galaxy Tab S6. Aplikácia predpoveď počasia je dostupná v desiatkach krajinách vrátane Slovenska. Radarové mapy fungujú celosvetovo. Video predpovede sú dostupné len anglickom alebo španielskom jazyku.

Náš tip
Ďalšieho Note smartfónu od Samsungu sa už možno nedočkáme
18.9.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+