MojAndroid

Už minulý rok sa začali naprieč internetom šíriť správy o tom, že Samsung zvažuje zrušenie svojej série vlajkových smartfónov Galaxy Note. Tieto prognózy sa napokon nenaplnili a pred niečo vyše mesiacom sme sa dočkali hneď dvoch Note telefónov – Galaxy Note 10+ a Galaxy Note 10. Ďalších sa však už dočkať nemusíme.

Galaxy S = Galaxy Note

Ako píše portál SamMobile, kórejský výrobca zvažuje, že svoje súčasné dve vlajkové série spojí do jednej. V tomto bode by to už aj dávalo celkom zmysel, keďže sériu Galaxy S odlišuje od série Galaxy Note azda len absencia pera S Pen. Ďalšia výbava je už veľmi podobná alebo dokonca rovnaká. Tieto správy pritom pochádzajú z veľmi dôveryhodného zdroja, ktorým je leakster Evan Blass.

Evan sa smartfónom venuje už pekných pár rokov a má kontakty blízke k vedeniu spoločnosti Samsung. Ďalej uviedol, že výrobca by túto staro-novú vlajkovú sériu zákazníkom ponúkal v prvej polovici roka. Na druhú polovicu roka by si pritom pripravil úplne nový vlajkový rad, ktorý by vychádzal z modelu Galaxy Fold. Ten je teda pravdepodobne akousi skúškou, v ktorej si chce Samsung otestovať reakcie trhu na ohybné zariadenie.

Dôležitá bude cena

Ak by sa tieto reakcie technologickému gigantovi páčili, s veľkou pravdepodobnosťou bude už druhá polovica roka 2020 patriť plnohodnotnej vlajkovej lodi s ohybnou konštrukciou. Otázne však zatiaľ je, akou cenou by toto zariadenie disponovalo. Smartfón Galaxy Fold je síce poriadne revolučný a zaujímavý, no stojí mastných 2000 €. No a je viac ako jasné, že s takto vysokou cenou by budúcoročná vlajková loď nebola veľmi úspešná.

17.9.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+