MojAndroid

V dnešnej dobe je množstvo z vás citlivých na slovo “súkromie”. Sociálne siete, online formuláre, účty na rôznych stránkach – to všetko sú dáta, ktoré môžeme považovať za citlivé. Odhaľujú o nás viac, ako by sme si niekedy priali. Ak máte nutkanie odstrániť z internetu celú vašu existenciu a ponechať si svoje údaje len pre seba, offline, nemusíte manuálne zmazať všetky účty a ich obsah. Urobí to za vás jedna šikovná webstránka.

Náš tip
Koniec sociálnym sieťam? Takto si natrvalo vymažete účet na Facebooku!

Jej názov je Deseat.me a ide o dielo Wille Dahlba a Linusa Unnebäcka. Všetko, čo od vás požaduje tento web, je zadanie vášho Google účtu. Následne stránka automaticky rozpozná všetky účty, na ktorých ste cez daný e-mail prihlásení a umožní vám vybrať, či chcete vymazať všetky kontá a ich obsah naraz, alebo chcete niektoré ponechať. Potom stačí stlačiť jedno tlačidlo a vaša internetová identita prestane existovať. Má to ale malý háčik.

deseat-me

Ak si myslíte, že sa vymazaním svojej online identity zbavíte niečoho, čo ste urobili do tohto momentu, tak na to zabudnite. Všetky dáta sú niekde uložené a aj po tom, ako si vymažete svoje účty, bude aspoň časť z nich dostupná vo forme akejsi zálohy alebo záznamu. Hoci sa k nim vy už nikdy nedostanete, provideri služieb, v ktorých ste boli prihlásení, ich budú mať k dispozícii. Od momentu, kedy si ale účty vymažete, figurujete na internete inkognito.

Tak čo, máte odvahu na to, aby ste vymazali z internetu všetky údaje spojené s vašim menom? Ak áno, tak potom ⇒ deseat.me.

30.11.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+