MojAndroid

Portál Preventista.sk je projekt, ktorý má šíriť posolstvo prevencie IT kriminality a prispieť k osvete informačnej bezpečnosti. Podieľajú sa na ňom ľudia s dlhoročnými skúsenosťami s IT a odborníci v oblastiach, ktoré súvisia s touto témou.

Učebnica bola napísaná pre deti tretieho ročníka základných škôl, má ich oboznámiť s rôznymi typmi nástrah na internete a pomôcť vyvarovať sa im, jej rozsah je 120 strán. Na tému upozornil portál živé.aktuality.sk.

nebojte sa informacnej bezpecnosti
Ukážka z učebnice | Zdroj: Preventista.sk

Autormi učebnice sú Daniel Chromek, Katarína Valičková a Marek Zeman. Učebnica je písaná hravou formou, obsahuje veľa obrázkov a najmä množstvo užitočných informácií. Deti ňou sprevádza robot s menom Neo. Učebnica obsahuje rôzne úlohy, pri ich riešení si budú deti kresliť, písať či vyfarbovať obrázky.

Rozdelená je na 4 hlavné časti, v ktorých sa deti postupne naučia to, ako sa starať o techniku, ako ju používať, ako správne telefonovať a aké nástrahy na ne čakajú v online priestore.

Ako byť smart a nesadnúť na lep podvodníkom

V súvislosti s témou online podvodov sme si pre našich čitateľov aj my pripravili užitočný e-book Ako byť smart a nesadnúť na lep podvodníkom, ktorý si môžete stiahnuť zdarma. Nájdete v ňom rôzne typy podvodov, na ktoré sme narazili a o ktorých sme informovali, ale aj dôležité a užitočné rady ohľadom toho, ako sa pred nimi chrániť.

23.12.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+