MojAndroid

Prepravná spoločnosť UBER sa po roku vracia do slovenských ulíc. Po tom, čo bol UBER nútený opustiť Slovensko z legislatívnych dôvodov, teraz splnil všetky požiadavky Európskej únie a Slovenskej republiky a môže právoplatne fungovať na Slovensku. Služba je dostupná v Bratislave už dnes za nezmenené ceny.

Vyhovuje všetkým nariadeniam a legislatívam

Hokejista Ľubomír Višňovský bol prvým cestujúcim, ktorý vyskúšal Uber v Bratislave po jeho opätovnom spustení. „Mám radosť, že Bratislava sa bude môcť opäť spoľahnúť na Uber, najmä keď desiatky tisíc ľudí budú potrebovať bezpečnú prepravu počas nadchádzajúcich majstrovstiev sveta. Uber som v zahraničí použil veľakrát a teším sa, že ho môžem použiť znova aj doma, na Slovensku,” povedal Ľ. Višňovský.

Ash Kebriti, generálny manager Uber pre región Central and Eastern Europe:

„Sme radi, že sa môžeme vrátiť do Bratislavy s plne licencovanou službou, ktorá je teraz v aplikácii Uber k dispozícii. Spôsoby, akými sa ľudia pohybujú po mestách sa menia na celom svete a Slovensko sa s novými reguláciami zaradilo na čelo. Budeme aj naďalej spolupracovať s miestnymi predstaviteľmi, pretože vyvíjame služby, ktoré riešia rastúce dopravné potreby Slovenska a zodpovedným spôsobom formujú budúcnosť mestskej mobility.”

UberX stále ostáva dostupnou službou s cenou, ktorá sa v aplikácii zobrazí pred odoslaním žiadosti o jazdu:

Základná sadzba

1.20 Eur

Za minútu

0.05 Eur

Za km

0.42 Eur

Minimálne jazdné/  Poplatok za zrušenie

2.50 Eur

Uber pritom bude spĺňať všetky nariadenia, ktoré mu ukladá zákon. To isté platí aj pre jeho vodičov. Tie odteraz budú musieť byť právnickými osobami alebo živnostníkmi a riadne odvádzať dane. V konečnom dôsledku sa však pre samotných cestujúcich nič nemení – UBER bude naďalej fungovať prostredníctvom jednotnej aplikácie pre všetky mestá, v ktorých funguje. Tých je už po celom svete viac než 600, a tak aplikáciu využijete aj pri cestovaní.

Čakacie časy by sa mali skracovať

UBER tiež aktívne pomáha šoférom získať všetky potrebné licencie, a tak bude ich počet v Bratislave neustále rásť. UBER chce byť lídrom na trhu v dostupnosti a prístupnosti svojich služieb, aj keď počas dnešného dňa sme viackrát videli naozaj nepomerne dlhé čakacie doby (15+ minút v centre Bratislavy), čo pri konkurenčných službách zväčša neplatí. Je ale veľmi pravdepodobné, že tento čas bude postupne klesať.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Tešíte sa z návratu služby UBER na Slovensko?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...
25.4.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+