MojAndroid

Twitter konečne prináša funkciu Komunity do svojej Android aplikácie. Deje sa to štyri mesiace po jej spustení pre systém iOS a webové rozhranie. Pokiaľ sa používatelia Android zariadení chcú zapojiť do komunít prostredníctvom aplikácie Twitter, mali by si ju aktualizovať na najnovšiu verziu. Informuje o tom portál TechCrunch.

Komunity vytvára samotný Twitter na základe návrhov používateľov

Sociálna sieť Twitter posledný rok reaguje na svoju konkurenciu a prináša veľmi podobné funkcie. Stačí spomenúť funkciu Spaces, ktorá je v podstate kópiou služby Clubhouse. Komunity v službe Twitter sa tak môžu považovať za odpoveď na komunity v konkurenčnej sociálnej sieti Facebook, ale v skutočnosti fungujú trochu iným spôsobom.

Komunity na Twitteri nemôžu svojvoľne vytvárať samotní používatelia, ale pridáva ich služba v reakcii na ich návrhy. Dôvodom je to, že chce zabrániť tomu, aby na jedno téma vznikalo množstvo rovnakých komunít, ktoré by následne súperili o používateľov. Treba však podotknúť, že Twitter je vo vytváraní komunít veľmi aktívny a každý týždeň pridáva nové. Mínusom môže byť to, že sú väčšinou zamerané na anglicky hovoriacich používateľov.

Populárnymi komunitami sú napríklad Roblox, Xbox Community, Tech Twitter, Fashion, R&B Twitter alebo Formula 1. Momentálne sú komunity určené buď pre všetkých, alebo len pre pozvaných. Čoskoro by však mala pribudnúť aj funkcia, pomocou ktorej budete môcť požiadať o pridanie. Príspevky, ktoré pridáte v rámci komunity, sú verejné, ale reagovať na nich môžu iba členovia komunity.

X
X
Developer: X Corp.
Price: Free
  • X Screenshot
  • X Screenshot
  • X Screenshot
  • X Screenshot
  • X Screenshot
Náš tip
Qualcomm po spolupráci prichádza s novou alternatívou SIM

 

23.1.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+