MojAndroid

Výrobca čipov Qualcomm, ktorý dodáva čipy do mnohých smartfónov a zariadení od najrôznejších značiek, prichádza s novým projektom. Novinkou je spolupráca so spoločnosťou Vodafone a francúzskou spoločnosťou Thales. Podľa portálu BusinessInsider títo traja velikáni prichádzajú s novou technológiou iSIM.

Aké výhody prinesie nová iSIM karta?

Integrovaná SIM karta (iSIM) je podľa všetkého vylepšenou verziou aktuálne veľmi rozšírenej eSIM karty, ktorá je zatiaľ dostupná len v niektorých modeloch smartfónov.

Spoločnosť Qualcomm už so svojimi partnermi aj otestovala svoju novinku pomocou smartfónu Samsung Galaxy Z Flip 3 na sieti Vodafone. Nový druh karty by však mal bez problémov fungovať aj na populárnej sieti a infraštruktúre Telecomu.

Jednou z hlavných výhod iSIM je ešte menšie prevedenie, teda viac ušetreného miesta v zariadeniach, ako napríklad v smartfónoch, smart hodinkách, tabletoch, slúchadlách a mnohých ďalších. Podobne ako pri eSIM si budete môcť aktivovať vstavanú kartu SIM na diaľku cez vášho operátora.

Integrovaná SIM karta - Qualcomm
Zdroj: GSMArena.com

Podľa informácií od Qualcommu bude novinka iSIM vstavaná v samotnom procesore zariadenia. Tým sa ušetrí ešte viac miesta, ako pri eSIM, ktorá je vstavaná v matičnej doske zariadení.

Spoločnosť tvrdí, že nová verzia integrovaných kariet umožňuje zariadeniam lepší výkon a ponúkne zvýšenú kapacitu pamäte. To je obrovskou výhodou oproti tradičným plastovým SIM, ktoré majú kapacitu limitovanú.

Je predpokladané, že novinka poteší mnohých vývojárov a výrobcov hlavne kvôli neustálemu zmenšovaniu technologických zariadení. V tejto oblasti bude iSIM určite veľmi obľúbenou alternatívou. Doposiaľ však stále nie je známe, kedy uvidíme prvé integrované karty SIM v zariadeniach.

Náš tip
Instagram už nie je úplne zadarmo. Spustil testovaciu fázu predplatného
23.1.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+