MojAndroid

Nástroj AnTuTu, vďaka ktorému si môžete porovnať vaše Android zariadenie po výkonnostnej stránke s inými smartfónmi, zrejme pozná každý z vás. Hoci sa už vravelo aj o tom, že výsledky z tejto aplikácie nemusia byť tak celkom pravdivé, stále ide o najobľúbenejší nástroj tohto typu, ktorý obsahuje údaje z tisícov smartfónov, tabletov, ale aj iných „hračiek“ s operačným systémom Android. Vývojári teraz vydali rebríček za Q3 2015 (tretí kvartál roku 2015), ktorý ukazuje, aké zariadenia sú najvýkonnejšie.

Porovnanie je pritom veľmi zaujímavé, rebríček totiž istým spôsobom pripomína rodinu Samsungov, no obsahuje aj veľké prekvapenia. Hoci sa predpokladalo, že v júli predstavený Oneplus 2 sa bude radiť medzi najvýkonnejšie Android smartfóny vôbec, v skutočnosti tomu tak nie je. Najnovší počin spoločnosti Oneplus totiž obsadil 10. priečku tabuľky so ziskom 57 119 bodov, čo rozhodne nie je zlé skóre, na „zabijaka vlajkových lodí“ je ale trochu nízke.

AnTuTu

Pred Oneplus 2 sa totiž nachádza hneď niekoľko vlajkových lodí popredných spoločností: tak napríklad model Xperia Z5 od Sony dosiahol skóre 60 946 bodov a za tretí kvartál roku 2015 sa tak stal 8. najvýkonnejším Android smartfónom. Ešte lepšie sa darilo prelomovému Samsungu Galaxy S6 Edge so zahnutým displejom po oboch stranách, ktorý získal 67 653 bodov a usadil sa presne v strede tabuľky, teda na jej 5. mieste.

TOP štvorku Android smartfónov uzatvára „nezahnutý“ brat S6 Edge, teda Samsung Galaxy S6, ktorý si v celkovom zúčtovaní vyslúžil na svoje konto celkovo 68 946 bodov.  Nasledoval Samsung Galaxy S6 Edge+, teda zväčšená verzia pôvodného S6 Edge. Ten sa dokázal dostať so svojimi špecifikáciami v hodnotení AnTuTu nad hranicu 70 000, konkrétne je to 70548 bodov. Predbehol ho ďalší model od Samsungu, tentokrát radiaci sa do kategórie „phabletov“, Galaxy Note 5. V poradí druhý smartfón ponúkne používateľovi skvelý výkon, čo naznačuje aj celkové skóre 72 156 bodov.

note 4

Možno trochu prekvapivo, rebríčku najvýkonnejších Android smartfónov za tretí kvartál roku 2015 kraľuje Meizu Pro 5, ktorý vo svojom vnútri ukrýva 8-jadrový procesor Exynos 7420, pričom 4 jadrá z neho sú taktované na frekvenciu 1,5 GHz a výkonnejšie 4 až na 2.1 GHz. V kombinácii s 3/4 GB operačnej pamäte RAM tak vytvára takmer dokonalý celok, ktorý so ziskom 76 852 bodov sfúkol svoju konkurenciu na plnej čiare.

meizu-pro-5-titulka

Vývojári nástroja AnTuTu ubezpečujú, že výsledky nie sú žiadnym spôsobom zmanipulované a do celkového zhodnotenia sa zapojili používatelia až zo 160 rôznych krajín a regiónov. Získané skóre pritom predstavuje priemer zo všetkých meraní daného modelu za tretí kvartál roku 2015. Výsledky AnTuTu vychádzali dokopy zo štyroch pravidiel:

  • Priemerné skóre bolo vyrátané z meraní uskutočnených počas obdobia 1. júla – 30. októbra
  • Výsledné skóre nebolo nijako upravované vývojármi. Ide o výsledky meraní používateľov daných zariadení.
  • Získaný počet bodov predstavuje priemerné skóre počas Q3 2015, merané boli modely s rovnakými čipmi
  • Každé zo zariadení umiestnených v rebríčku muselo absolvovať minimálne 500 testov

Očakávali ste podobné výsledky, alebo vás skóre jednotlivých zariadení prekvapilo? Ktorému smartfónu by ste dopriali prvenstvo v rebríčku? O svoje názory sa s nami podeľte v komentároch. 

Zdroj: XDA

24.10.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+