MojAndroid

Vysoké teploty v niektorých častiach Slovenska naznačujú, že leto prišlo aj ku nám. Čas dovoleniek si treba určite užiť, pričom zážitky môžete zaznamenať napríklad na svoje Android zariadenie. Aby ste svojim fotografiám dali punc nezvyčajnosti, nainštalujte si alternatívnu fotografickú aplikáciu. Ak si neviete vybrať z množstva dostupných titulov, tak si môžete stiahnuť niektorú z aplikácií, ktoré sme pre vás vybrali my. Prinášame vám totižto výber TOP 10 aplikácií na fotenie vašich zážitkov.

Náš tip
Dovolenka 2014: TOP 10 high-end smartfónov s najjasnejším displejom

Snapseed

Na prvom mieste nášho výberu sa umiestnila aplikácia Snapseed. Tá je momentálne pod krídlami Googlu, čo sa odzrkadlilo aj na jej prepracovanosti a intuitívnosti. Ponúka pokročilé možnosti úprav priamo v mobilnom zariadení a okrem korekcie chýb môžete svoje fotografie upraviť pomocou niekoľkých funkcií. Nechýba ani niekoľko filtrov, ktoré vašim fotografiám dodajú nový nádych. Najväčšou výhodou tejto aplikácie je napriek všetkému jej cena – v obchode Google Play je dostupná zadarmo.

snapseed

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

PicsArt

Veľmi prepracovanou a praktickou je aj aplikácia s názvom PicsArt. Tá sa v obchode Play nachádza už dlho a vývojári sprístupnili desiatky nových funkcií. V najnovšej verzii je tento titul vhodný na úpravu akejkoľvek fotografie, pričom poteší pokročilými možnosťami pre úpravu farieb, tvaru či celkového vzhľadu fotografií pomocou filtrov a efektov. Náročnejších používateľov určite poteší možnosť práce s vrstvami či schopnosť aplikácie vložiť do fotografie tvar alebo text. Aj táto aplikácie je dostupná bezplatne.

picsart

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Pixlr-o-matic

Veľmi podarený titul Pixlr-o-matic síce neponúka tak veľa možností ako predošlé aplikácie, no zaujme jednoduchosťou a kvalitne spracovanou grafikou. Na svoje fotografie môžete aplikovať rôzne filtre a urobiť s nimi niekoľko základných úkonov, pričom celú úpravu fotografie by ste mali zvládnuť do niekoľkých minút. Medzi fanúšikmi Android zariadení má Pixlr-o-matic  silnú fanúšikovskú základňu. Ak sa k nimi chcete pridať, stiahnite si túto aplikáciu bezplatne pomocou odkazu nižšie.

pixlr-o-matic

Verzia: 2.2.5
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.2.5
Aktuálna cena: Zdarma

Photo Editor by Aviary

Aviary je medzi mobilnými fotografmi rovnako obľúbené. Ide o veľmi pekne spracovanú aplikáciu, ktorá vám umožňuje upravovať fotografie nielen pomocou filtrov, ale aj ďalších samostatných nastavení pre farby či expozíciu alebo kontrast. Podľa môjho názoru ide o jednu z najlepšie spracovaných aplikácií svojho druhu, ktorá je pritom rovnako dostupná bezplatne. Ak ste si doteraz z nášho výberu nenainštalovali ani jednu aplikáciu, s Photo Editor by Aviary by ste to mali aspoň skúsiť.

aviary_photo_editor_android

Verzia: 4.8.3
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.8.3
Aktuálna cena: Zdarma

Real Bokeh

Prvou platenou aplikáciou v našom výbere je titul s názvom Real Bokeh. Ide o pekne spracovanú aplikáciu, ktorá ponúka 23 svetelných efektov, 30 tvarov bokehu a ďalšie zaujímavé funkcie, ktoré sa vám pri úprave vašich fotografií naozaj zídu. V tomto titule dokážete premeniť svoju fotografiu na naozaj nezvyčajné dielo, no pri jeho inštalovaní si pripravte 1 a pol eura.

real-bokeh-1f5f09-h900 Real-BokehLight-effect-for-Android4

Verzia: 3.6
Aktuálna cena: 1,50 €
Verzia: 3.6
Aktuálna cena: 1,50 €

Pic Collage

Namiesto pohľadnice môžete svojim priateľom a rodine poslať koláž z dovolenkových fotografií. Dobre vám na to poslúži aplikácia Pic Collage, ktorá ponúka prehľadné prostredie a jednoduché ovládanie. Na vkladanie fotografií môžete využiť prednastavené vzory alebo si fotografie na obrazovku umiestniť podľa svojho gusta.

piccollage-1 piccollage-2

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

1 Second Everyday

Aplikácia 1 Second Everyday patrí síce do inej kategórie než ostatné aplikácie v tomto výbere, no práve svojou výnimočnosťou je ideálna na dovolenku či dlhodobejší oddych. Jej princíp je jendoduchý – každý deň si  nahráte 1 sekundové video, ktoré vám pripomenie, čo ste v ten deň robili. Ide o akýsi denník s okamihmi vašej dovolenky, ktorý potom môžete každému ukázať.

1-second-everyday

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Foto editor – Photo Editor

Na úpravu fotografií z dovolenky môžete využiť aj Foto Editor – Photo Editor. Pochvaľujú si ho aj slovenskí používatelia, pričom aplikácia poteší najmä svojou jednoduchosťou. V jej ponuke nájdete niekoľko možností úprav, pričom nechýbajú ani efekty a filtre rôznych kategórií. Aplikáciu si môžete stiahnuť bezplatne pomocou odkazu nižšie.

foto-editor-1 foto-editor-2

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Repix

Naozaj výborným pomocníkom pri úprave fotografií je aplikácia Repix. Tá ponúka prehľadne usporiadané prostredie a šikovné funkcie, ktoré využijete pri úprave akejkoľvek fotografie. Dostupné sú rôzne filtre, ale aj efekty, ktoré vaše zábery zmenia na nepoznanie. Viac vám o tejto aplikácii nepovieme, no rozhodne vám odporúčame jej nainštalovanie a aspoň otestovanie.

repix foto

Verzia: 1.5.9
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.5.9
Aktuálna cena: Zdarma

Photoshop Touch for phone

Náš výber zakončíme najdrahšou, ale aj najviac prepracovanou aplikáciou na úpravu fotografií. Ak zo svojho mobilného zariadenia potrebujete dostať naozaj profesionálne upravené fotografie, tak si rozhodne zakúpte Photoshop Touch. Ten ponúka (mierne okresané) výhody svojej PC verzie a medzi ne patrí aj práca s vrstvami, efekty, filtre, nástroje na úpravu a podobne. Jednoducho, ide o najkomplexnejší titul v našom výbere.

maxresdefault

Akú aplikáciu na úpravu fotografií používate?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...
23.7.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+