MojAndroid

Bleep

Ak vám pri internetovej komunikácií záleží na bezpečnosti odosielaných údajov, zrejme používate na odosielanie správ nejakú pokročilú aplikáciu, ktorá poskytuje vyššiu úroveň ochrany údajov. Jedným z najlepších spôsobov ochrany údajov pri internetovej komunikácií je aj tzv. peer-to-peer komunikácia, keď je vynechaný tretí článok v podobe poskytovateľa tejto služby. Správy medzi účastníkmi sú odosielané priamo a nikto okrem samotných účastníkov komunikácie k nim nemá prístup.

bleep-3 bleep-2 bleep-1

Aplikácia Bleep ponúka presne túto funkcionalitu. Ide o titul od tvorcov torrentovej aplikácie BitTorrent, no zatiaľ sa nachádza iba v Alpha verzii. Doposiaľ však bola dostupná iba pre uzavretú skupinu testerov, no teraz si ju môže z obchodu Play stiahnuť naozaj každý. Okrem posielania správ umožňuje aplikácia aj volania pomocou VoIP. Funkcionalita aplikácie je však zatiaľ iba obmedzená, keďže ide iba o jednu z prvých verzií. Už teraz si ale môžete vyskúšať niektoré základne funkcie vrátane užívateľského prostredia. Aplikáciu si môžete stiahnuť aj pomocou nášho widgetu nižšie a v obchode Play ju nájdete úplne zadarmo.

Checky

Rozmýšľali ste niekedy nad tým, koľkokrát počas dňa vezmete do ruky svoj smartfón? Či už je toho účelom skontrolovanie času, telefonát, alebo skontrolovanie sociálnych sietí, svoj smartfón vezmeme do ruky každý deň naozaj veľakrát. Pravidelné siahanie do vrecka nohavíc či do tašky je už pre nás také prirodzené, že si to ani nevšímame a nepovažujeme to za zvláštne ani u ostatných. Aplikácia Checky je tu práve na to, aby vám povedala, koľkokrát za deň ste siahli po svojom smartfóne.

checky-1

Nejde pritom o žiadnu komplikovanú aplikáciu s množstvom funkcií. Jej primárne zameranie je jednoznačné a je ním informovať vás o počte odblokovaní obrazovky vášho smartfónu počas dňa. Napriek jednoduchej funkcionalite môže byť aplikácia veľmi užitočná napríklad pre tých užívateľov, ktorí majú pocit, že sú závislí od svojho smartfónu a chceli by sa obmedzovať v jeho používaní. Aplikácia totiž ukazuje prehľadný graf používania telefónu počas posledných dní, a vy si tak môžete skontrolovať, ako často ste siahali po svojom smartfóne. Checky je v obchode Play zadarmo a nenájdete tu ani žiadne nákupy v aplikácii.

Verzia: 1.0.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.1
Aktuálna cena: Zdarma

Horizon

Fotografické snímače na našich smartfónoch sú čoraz kvalitnejšie. Mnohí ľudia sa pri bežných životných situáciách spoliehajú práve na svoj smartfón a nevlastnia už ani žiaden ďalší digitálny fotoaparát. Svoje smartfóny používame na fotografovanie, ale aj kamerovanie svojich zážitkov. Keď si ale pozeráme naše natočené videá, niekedy sa stane, že celý zážitok je pokazený tým, že sme zabudli smartfón otočiť do horizontálnej polohy. Na statickom monitore či televízii je potom veľká časť obrazovky nevyužitá a celková kvalita videa môže byť značne znížená.

horizon-2 horizon-1

Tento problém dokáže jednoducho vyriešiť aplikácia Horizon. Tá pomáha natáčať video vždy v režime na šírku. Ponúka aj niekoľko užitočných nastavení, pomocou ktorých si môžete zvoliť, ako bude aplikácia upravovať vami natáčané videá. Vďaka tomu sa vám už nestane, že by ste natočili video v režime na výšku a aplikácia vám tak pomôže zachytiť vaše zážitky vo vyššej kvalite. Horizon umožňuje natáčať video v rozlíšení VGA, HD a Full HD a tiež umožňuje vybrať si jednu z troch úrovní kvality. V obchode Play je zadarmo, no vo vnútri aplikácie sa nachádza jednorazový nákup vo výške 0,77€, ktorý odblokuje všetky funkcie a umožní nahrávať video dlhšie, ako 15 sekúnd, čo je obmedzenie v základnej verzii aplikácie.

Verzia: 1.5.2.10
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.5.2.10
Aktuálna cena: Zdarma

Televízie v mobile

Ak čítate názov tejto aplikácie, zrejme si ihneď pomyslíte, že ide iba o ďalšiu z radu aplikácií, ktoré chvíľu fungujú a chvíľu nie, ponúkajú zlú kvalitu prehrávaných programov a sú zahltené reklamami. Hoci aplikácia Televízie v mobile sa od svojej konkurencie nijak zvlášť neodlišuje ponúknutou funkcionalitou, zaujme najmä pekným a efektívnym dizajnom, ako aj vysokou úrovňou funkcionality, čo nie je u podobných aplikácií vždy pravidlo.

Televízie v mobile a Televízie v mobile b

Aplikácia pochádza od vývojárov Pears, ktorí venovali dostatok času dizajnu aplikácie. Ten je čistý a prehľadný a tiež veľmi rýchly a funkčný. Streamy v aplikácii sú vo veľmi dobrej kvalite, nesekajú a celkovo sú veľmi spoľahlivé. Celkový počet kanálov neustále rastie, no už teraz sú v aplikácii dostupné tie najznámejšie slovenské a české kanály. Niektoré z nich sú streamované v naozaj vysokej kvalite, iné v o čosi nižšej, no aj tieto sú bez problémov pozerateľné a užijete si ich aj na zariadeniach s väčším displejom. Zobrazované reklamy sa nachádzajú iba v menu a nie sú nijak zvlášť rušivé.

Treehouse

Aplikácia Treehouse je mobilnou verziou služby Treehouse, ktorá ponúka množstvo výukových videí a návodov na programovanie. Služba ponúka na výber množstvo programovacích jazykov a aplikácia pre Android zariadenia obsahuje pokročilé možnosti a funkcie, ako napríklad testovanie kódu priamo z prostredia aplikácie. Podobných aplikácií a služieb je v obchode Play viacero, no Treehouse ponúka videá zamerané aj na programovanie mobilných aplikácií, čo mnohé iné služby riešia iba okrajovo.

http://youtu.be/OVpKMak7gD8

Treehouse je služba zameraná na moderné programovanie aplikácií pre Android, iPhone, či webových aplikácií. Nájdeme tu návody pre programovanie v jazykoch Objective-C, HTML, CSS, JavaScript, PHP, Ruby či SQL. Tieto programovacie jazyky si môžete vyskúšať priamo na svojom smartfóne alebo tablete. K dispozícii máte viac ako 1000 inštruktážnych videí, pričom prvé dva týždne služby máte zadarmo. Následne je nutné vybrať si platený plán za 25$/mesiac alebo 49$/mesiac, pričom tie sa líšia v ponúkanom obsahu a funkciách.

Zlaté stránky

Aplikácia Zlaté stránky prešla v poslednej verzii výraznými zmenami v dizajne aj funkciách. Po novom ide o aplikáciu umožňujúcu zobrazovať detailné informácie o rôznych službách a podnikoch, vďaka čomu môže slúžiť aplikácia aj ako sprievodca po neznámych miestach. Informácie totiž dokáže zobraziť aj na mape, alebo aj v prehľadnom zozname. Pri každej zobrazovanej položke tiež ukáže detailné informácie o podniku, otváracích hodinách a samozrejme tu nájdeme aj možnosť volania jednoduchým kliknutím na telefónne číslo služby. Aplikácia ponúka aj veľmi pekný a moderný dizajn. Prehľadné navigačné tlačidlá ponúknu možnosť uložiť podnik medzi obľúbené, zobraziť ho na mape, zobraziť trasu od vašej polohy a rôzne ďalšie funkcie. Aplikácia je v obchode Play zadarmo a nenájdeme tu ani žiadne nákupy v aplikácii.

zlate-stranky-2 zlate-stranky-3 zlate-stranky-4

Verzia: 1.3.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.3.2
Aktuálna cena: Zdarma
22.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+