MojAndroid

Spoločnosť stojaca za populárnym torrentovým klientom BitTorrent uverejnila v obchode Play novú aplikáciu Bleep. Ide o komunikačný nástroj, ktorý využíva Peer-to-Peer systém, vďaka ktorému je komunikácia zabezpečovaná priamo medzi dvomi užívateľmi bez nutnosti naviazania sa na tretiu stranu. To zabezpečuje vyššiu úroveň ochrany osobných údajov. Aplikácia bola doteraz prístupná iba pomocou pozvánok, no teraz je v obchode Play jej Alfa verzia dostupná na stiahnutie pre všetkých užívateľov.

Aplikácia je tiež dostupná pre počítače so systémom Windows a OS X, vďaka čomu je možné využiť jej funkcionalitu aj na týchto zariadeniach. Hlavným zmyslom aplikácie je bezpečnosť údajov užívateľov. Bez prítomnosti tretej strany sú odosielané správy a volania bezpečnejšie a menej prístupné pre potenciálnych útočníkov. Samozrejme, samotný systém fungovania aplikácie nezaručuje absolútnu bezpečnosť, no Bleep sa snaží aspoň do istej miery zabrániť šíreniu citlivých údajov užívateľov.

bleep-1 bleep-2 bleep-3

Volania a správy sú v aplikácii zadarmo. Zatiaľ nie je možné volať na reálne čísla, iba na kontakty v aplikácii, ktoré sú pridávané na základe reálnych čísel. Takýto systém funguje aj v aplikácii WhatsApp a osvedčil sa ako užitočný. Jednoducho môžete do aplikácie naimportovať všetky svoje kontakty a uvidíte, kto má aplikáciu nainštalovanú. Bleep ponúka aj možnosť skryť svoje údaje pred vyhľadávaním vďaka Incognito módu. V takom prípade je možné spojiť sa so známymi pomocou pozvánky alebo naskenovaním QR kódu v prípade, že je známa osoba vedľa vás. Aplikácia je v obchode Play zadarmo a keďže je iba v Alfa verzii, zatiaľ neponúka veľa možností a funkcií. Slúži skôr na to, aby ste mohli otestovať funkcie a schopnosti aplikácie, pričom ďalšie možnosti a vylepšenia budú pridané neskôr.

Zdroj: Android Police

18.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+