MojAndroid

S príchodom tabletov a zväčšujúcimi sa uhlopriečkami displejov u smartfónov sa čoraz obľúbenejšou činnosťou na týchto mobilných zariadeniach stáva sledovanie televízie. V obchode Play nájdeme veľa aplikácií, ktoré umožňujú cez internet sledovať televízne streamy, aktuálne k nim pribudla ďalšia – Televízie v mobile od vývojárov Pears.

Ich aplikácia Televízie v mobile ponúka jednoduchý, ale prehľadný a plne funkčný dizajn. Základom sú tri karty, medzi ktorými sa listuje v horizontálnom smere a obsahujú naposledy pridané streamy, zoznam všetkých streamov a tie, ktoré si pridáte medzi obľúbené. Aplikácia umožňuje aj vyhľadávanie v streamoch a na prehrávanie nepotrebuje externý prehrávač, keďže obsahuje vlastný, vstavaný.

Väčšina z nich, hlavne české stanice, je naozaj vo výbornej kvalite a vysokom rozlíšení, ktoré vyzerá pekne aj na displejoch s Full HD rozlíšení. Našli sme aj menej kvalitné streamy, napríklad Joj, Wau či Prima Love, ale aj tie sú stále na dobrej úrovni, zvlášť na mobilné pomery. Celkovo sme napočítali 21 programov, pričom v čase nášho testovania (19. a 20. septembra) fungovali všetky do jedného. Nezaznamenali sme ani „padanie“ streamov či samotnej aplikácie, ktoré sa niekedy vyskytuje u iných podobných aplikácií.

Televízie v mobile b Televízie v mobile a

V aplikácii nájdete mnohé známe české a slovenské televízie, napríklad Joj, Joj Plus, Nova, Prima Family, Prima Cool, ČT 1, ČT 2 a ďalšie. Nechýbajú ani hudobné stanice Óčko a Musiq1 či športová Sport 5. Samozrejme, aplikácia je zadarmo, reklamy sa zobrazujú len v menu a nijako neprekážajú.

Ak teda radi sledujete TV v mobile, aplikáciu Televízie v mobile vám môžeme naozaj odporučiť, keďže poskytuje viac než dve desiatky streamov a väčšinu z nich vo vysokej kvalite. Potrebné je však samozrejme internetové pripojenie, najlepšie wi-fi s neobmedzenými dátami, keďže, ako autori sami pripomínajú, aplikácia je doslova žrútom dát (a samozrejme, aj batérie).

Doplnené 14. 10. 2014: Autori vydali novú verziu tejto aplikácie, takže sme upravili pôvodný odkaz do obchodu Google Play, tak, aby bol opäť funkčný. Ďalšie informácie nájdete v samostatnom článku.

20.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+