MojAndroid

Natáčanie videa patrí medzi bežné činnosti, ktoré vykonávame našimi smartfónmi. Pokiaľ prehrávame natáčané video iba na displeji smartfónu, príliš nezáleží na tom, v akej polohe je smartfón pri natáčaní. Akonáhle ale prenesieme video na obrazovku väčšieho zariadenia, často sa chytáme za hlavu, keď vidíme video natočené so smartfónom vo vertikálnej polohe. Takéto videá sú na obrazovke počítača alebo televízie veľmi neprehľadné a množstvo nevyužitého priestoru bije do očí. K prevencii pred nahrávaním videa v režime na výšku slúži aplikácia Horizon.

Jej primárnou funkciou je zabezpečenie toho, aby bolo výsledné video vždy zobrazené v režime na šírku. Aplikácia používa k tejto funkcionalite gyroskop a zabezpečuje tak, že displej veľkého zariadenia bude dobre využitý pri prehrávaní akéhokoľvek videa. Teoreticky tak môžete úplne zabudnúť na to, v akej polohe držíte smartfón pri nahrávaní videa. Môžete ho otáčať, držať vertikálne aj horizontálne a výsledné video bude vždy zobrazené v režime na šírku.

horizon-1 horizon-2

Aplikácia umožňuje natáčať video v rozlíšení VGA, HD alebo Full HD v závislosti od zariadenia. Následne umožňuje vybrať jednu z troch úrovní kvality výsledného videa. Aplikácia ponúka aj niekoľko nastavení a režimov nahrávania videa, pričom vždy platia pre nahrávanie iné pravidlá. Hoci úlohou aplikácie Horizon je zabezpečiť nahrávanie videa použiteľného pre veľké obrazovky, priamo z prostredia aplikácie je možné úplne deaktivovať tieto “obranné” funkcie a natáčať tak video v takom formáte, aký vám najviac vyhovuje. Aplikácia je v obchode Play dostupná zadarmo, no v základnej verzii je možné natáčať iba 15-sekundové videá, v ktorých sa ešte nachádza logo aplikácie. Za jednorazový poplatok 0,77€ môžete získať neobmedzenú dĺžku nahrávaných videí, odstrániť z videa logo a sprístupniť ďalšie funkcie aplikácie.

Verzia: 1.5.2.10
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.5.2.10
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Android Community

19.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+