MojAndroid

Vo výbere TOP Android aplikácie týždňa sa vám snažíme priniesť tie najlepšie či najsťahovanejšie Android aplikácie v Obchode Play za uplynulý týždeň. Ide o zaujímavé domáce i zahraničné tituly, ktoré sme priniesli na našom webe alebo nás zaujali svojím dizajnom, funkciami a celkovým dojmom. Ak máte nejaký zaujímavý tip na Android aplikáciu, neváhajte sa oň podeliť v diskusii pod článkom. Veríme, že si vyberie každý z vás!

Náš tip
TOP Android aplikácie týždňa | 43. týždeň 2017
Náš tip
TOP Android aplikácie týždňa | 42. týždeň 2017

Pocket Casts

Aplikácia teraz ponúka funkcie, ktoré stavajú na novinkách v systéme Android Oreo. Odteraz bude appka podporovať adaptívne ikony, vďaka čomu ju budete môcť prispôsobiť tak, ako uznáte za vhodné. Pribudla aj možnosť zobrazenia “obraz-v-obraze” pri prehrávaní video-podcastov. Vďaka tomu môžete pracovať so zariadením a popri tom v malom okne sledovať video a jednoducho sa vrátiť späť k sledovaniu, keď sa v podcaste začne hovoriť, resp. ukazovať niečo zaujímavé. Na nové funkcie však budete potrebovať zariadenie so systémom Android 8.0 Oreo.

Verzia: 6.4.10
Aktuálna cena: 2,99 €
Verzia: 6.4.10
Aktuálna cena: 2,99 €

Swiftkey Beta

Používanie novej funkcie je vskutku jednoduché. Stačí nahrať ľubovoľný obrázok z galérie alebo z aplikácie Fotky Google, vybrať možnú priehľadnosť a pozadie novej klávesnice je pripravené. Môžete si tiež zvoliť či chcete vidieť obrysy samotných kláves alebo nie. Pochopiteľne, nejde o prevratnú novú funkciu a v rámci iných alternatívnych klávesníc ste už podobnú funkciu mali možnosť vyskúšať. Ide však o príjemnú zmenu, ktorú používatelia klávesnice SwiftKey rozhodne uvítajú. Nová aktualizácia prináša tiež opravu chýb a podporu vybraných nových jazykov. Zatiaľ nie je jasné, či sa nové funkcia dostane aj do finálnej verzie aplikácie.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Notification History Log

V rámci ponuky Advanced History je možné sa pozrieť na všetky nedávne upozornenia. Existuje tu aj špeciálny vyhľadávací nástroj, ktorý umožňuje prehľadávanie upozornení len od určitých aplikácií či hľadanie správ od špecifických osôb. Je tiež možné špecifikovať, koľko upozornení má aplikácia naraz uchovávať (od 15 do 250), či mazať históriu upozornení. Tieto funkcionality sú bezplatné, no existuje aj platená Pro verzia, ktorá vás vyjde na 1,59 € a disponuje ďalšími užitočnými doplnkovými funkciami.

Verzia: 4.6
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.6
Aktuálna cena: Zdarma

Dôvera

Funkcia Zdravotná karta v aplikácii Dôvera ponúka množstvo užitočných informácií, ktoré by inak bolo potrebné zisťovať z klasickej papierovej zdravotnej karty na rôznych miestach od rôznych doktorov. Tu presne vidíte, kedy ste podstúpili aké vyšetrenie a u akého lekára, nájdete tu aj informácie o prípadných hospitalizáciách či zdravotných úkonoch a aj informácie o predpísaných liekoch či o tom, ako sa znesú s inými liekmi a koľko za ne zaplatila vaša zdravotná poisťovňa.

Verzia: 5.0.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 5.0.2
Aktuálna cena: Zdarma

Instagram

Témou týždňa bol rozhodne aj Halloween a na túto tematiku reaguje svojimi funkciami aj Instagram. Superzoom uľahčuje proces tým, že používateľ nemusí tráviť celú večnosť zoomovaním na objekt pomocou prstov, ale len jednoduchým “tapom” sa vykoná automatický zoom. Táto funkcionalita by mala dobre sekundovať s ďalším prírastkom spoločnosti Instagram – s celým súborom nových tvárových filtrov a nálepiek súvisiacich s práve prebiehajúcim obdobím Haloweenu. Až do skončenia tohto strašidelného obdobia sa používatelia môžu pomocou filtrov ľahko zmeniť na zombie či upíra.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

 

4.11.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+