MojAndroid

Vo výbere TOP Android aplikácie týždňa sa vám snažíme priniesť tie najlepšie či najsťahovanejšie Android aplikácie v Obchode Play za uplynulý týždeň. Ide o zaujímavé domáce i zahraničné tituly, ktoré sme priniesli na našom webe alebo nás zaujali svojim dizajnom, funkciami a celkovým dojmom. Ak máte nejaký zaujímavý tip na Android aplikáciu, neváhajte sa oň podeliť v diskusii pod článkom. Veríme, že si vyberie každý z vás!

Náš tip
TOP Android aplikácie týždňa | 41. týždeň 2017
Náš tip
TOP Android aplikácie týždňa | 40. týždeň 2017

Google Instant Apps

Funkcia Instant Apps od Google funguje už niekoľko mesiacov. Stále sa s ňou nestretávame na dennej báze, no je reálne nasadená a prístupná pre tretie strany, aby ju využívali na svojich stránkach, resp. v aplikáciách. O jej popularizáciu sa teraz ale postará aj sám Google. Ten totiž v obchode Play predstavil novinku, vďaka ktorej je možné aplikácie pred ich nainštalovaním vyskúšať – vďaka Instant Apps. Samozrejme, ako pri väčšine noviniek od Google, aj táto so sebou nesie niekoľko obmedzení. V prvom rade musíte mať Instant Apps dostupné a aktivované. Ako na to sme vám ukázali v našom teste a návode. Ďalším obmedzením je zoznam podporovaných aplikácií – tých je aktuálne 6, medzi nimi aj NY Times – Crossword alebo Buzzfeed.

Verzia: 1.3.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.3.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 5.29
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 5.29
Aktuálna cena: Zdarma

WhatsApp: Zdieľanie polohy v reálnom čase

Cez WhatsApp môžete zdieľať polohu už dlhšiu dobu, no momentálne môžete svoju aktuálnu polohu zdieľať s rodinou alebo priateľmi v reálnom čase. Či už sa chystáte s niekým stretnúť, môžete s ním zdieľať priebeh svojej cesty. Svojim blízkym tak prípadne dáte najavo, že ste v bezpečí. Hodí sa to aj rodičom, ktorí môžu mať prehľad o tom, či sa ich dieťa dostalo v bezpečí do a zo školy. Funkcia je šifrovaná počas celého spojenia a poskytuje možnosť ovládať, s kým sa podelíte o svoju aktuálnu polohu. Ide tak rozhodne o užitočnú funkciu, obzvlášť v uponáhľanom pracovnom dni.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Google Fotky: Rozpoznávanie psov a mačiek

V aplikácii Google Fotky môžete vyhľadať heslo “Ľudia” (People), a tak sa vám fotky roztriedia podľa tváre ľudí. Teraz pribudne možnosť vyhľadať Pets – domáce zvieratá. Zatiaľ služba rozpoznáva psy a mačky. Či pribudnú aj ďalšie domáce zvieratá, nie je zatiaľ známe. Svojmu psovi alebo mačke môžete následne pridať meno podľa ktorého bude služba vyhľadávať. Môžte ho pridávať aj do skupín ako je Rodina a podobne. Nová možnosť sa uvoľňuje postupne v rôznych krajinách a čoskoro snáď pribudne aj u nás.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Nova Launcher: Funkcie zo smartfónov Google Pixel 2

Samotný Nova Launcher už vo verzii 5.5 doniesol používateľom prvky z Android 8.0 Oreo, ale v poradí už tretej bete tejto verzie pridáva aj tie z nedávno predstavených Pixelov. Vyhľadávací Google widget môžete presunúť pod spodný dock s ikonkami. Narozdiel od originálneho ho môžte upravovať – meniť farbu, vzhľad, zarovnanie. V nastaveniach -> vzhľad-> popup menu aktivujete nové PopUp menu. Dlhým stlačením ikonky sa vďaka nemu vyvolajú rýchle možnosti aplikácie. Nechýbajú ani nové adaptívne ikonky. Samozrejme beta verzia prináša aj lepšiu optimalizáciu a zlepšenie rýchlosti.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Správca eSIM kariet

Aplikácia eSIM manager teraz zverejnená v Google Play umožňuje spravovať vaše eSIM profily u jednotlivých operátorov. Zatiaľ sa jedná o pomerne jednoduchú aplikáciu s ktorou sa môžete pripojiť k viacerým mobilným operátorom, vyberať medzi nimi alebo ich zrušiť. V nastaveniach taktiež zobrazuje EID číslo zariadenia. Novinku zatiaľ podporujú nové smartfóny Google Pixel 2. Aby ste túto funkcionalitu mohli používať, okrem smartfónu potrebujete aj podporu zo strany operátora a na to si na slovenskom trhu budeme musieť ešte istú dobu počkať.

Verzia: A.1.0.17
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: A.1.0.17
Aktuálna cena: Zdarma
21.10.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+