MojAndroid

Vo výbere TOP Android aplikácie týždňa sa vám snažíme priniesť tie najlepšie či najsťahovanejšie Android aplikácie v Obchode Play za uplynulý týždeň. Ide o zaujímavé domáce i zahraničné tituly, ktoré sme priniesli na našom webe alebo nás zaujali svojím dizajnom, funkciami a celkovým dojmom. Ak máte nejaký zaujímavý tip na Android aplikáciu, neváhajte sa oň podeliť v diskusii pod článkom. Veríme, že si vyberie každý z vás!

Náš tip
TOP Android aplikácie týždňa | 42. týždeň 2017
Náš tip
TOP Android aplikácie týždňa | 41. týždeň 2017

LaunchBoard

Aplikácia LaunchBoard pridá do vášho prostredia skratku pre svoju ponuku. Nebudete tak musieť naďalej skrolovať menu s aplikáciami. Pre spustenie určitej aplikácie či služby stačí kliknúť na LaunchBoard a následne klávesovou skratkou, resp. prvým písmenom vyhľadať príslušnú aplikáciu. Podľa vývojárov ide o rýchlejšie riešenie ako vyhľadávanie pomocou menu s aplikáciami. Ide tak o alternatívne riešenie, ktoré rozhodne stojí za vyskúšanie.

LaunchBoard si môžete stiahnuť zadarmo prostredníctvom portálu XDA developers.

Latest News

Aplikácia má jednoduchý čistý dizajn v kombinácii tmavomodrej a bielej farby. Po spustení na vás čaká obvyklý tutorial. Následne si vyberiete webové stránky, z ktorých chcete odoberať správy. Buď si ich necháte vyhľadať zadaním ich názvu (Latest News poznajú väčšinu svetovo známych webov), alebo zadáte ručne ich rss adresu (napr. https://www.mojandroid.sk/feed).

V nastaveniach si môžete nastaviť veľkosť alebo druh písma, tému (svetlú alebo tmavú) a či sa má na úvodnej stránke zobrazovať zoznam všetkých webov, obľúbených alebo označené správy v záložkách. Aplikácia Latest News je k dispozícii na stiahnutie v Google Play zdarma.

Verzia: 1.0.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.0
Aktuálna cena: Zdarma

Hide “running in the background” Notification

Aplikácia ponúka jednoduché prostredie a jej hlavnou funkcionalitou je práve schovanie upozornenia ohľadom aplikácií bežiacich na pozadí systému Android Oreo. V rámci tejto verzie systému vás tak už nebudú otravovať upozornenia, ktoré by ste možno svojmu okoliu ani nechceli ukázať. V každom prípade je táto aplikácia užitočným nástrojom aj pre tých, ktorí si chcú v rámci svojich upozornení udržať čo možno najväčší prehľad a poriadok.

Ak si chcete overiť či táto aplikácia prináša skutočne len túto jednoduchú funkcionalitu, môžete si prezrieť verejný kód danej aplikácie. Samotnú aplikáciu Hide “running in the background” Notification si môžete následne stiahnuť prostredníctvom Obchodu Play zadarmo.

Verzia: v1.6vc96
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: v1.6vc96
Aktuálna cena: Zdarma

Amazon Kindle

Nová aktualizácia prináša viacero zmien. Prichádza nový svetelný motív, ktorý jemne zafarbí strany na štýl pergamenu a pridáva tiež rôzne ornamenty a ozdoby. Používateľské rozhranie bolo obnovené a zamerané na uľahčenie prístupu k funkciám. Vyhľadávací panel teraz nájdete z akéhokoľvek miesta v aplikácii. Aplikáciu Amazon Kindle si môžete stiahnuť prostredníctvom Obchodu Play zadarmo.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

DigiLux

Celá aplikácia je v podstate o ovládaní jasu obrazovky, primárnou funkciou sú teda samozrejme “gestá” na snímači odtlačku prstov, pomocou ktorých používateľ ovláda jas obrazovky. Aplikácia má tiež schopnosť mapovať a zachovávať iné gestá na akcie, ktoré už používate. Je možné prispôsobovať, ako veľmi sa pri každom “swipe” po snímači zvýši alebo zníži jas. Taktiež si napríklad môžete prispôsobovať farbu či umiestnenie regulácie jasu.

Po príplatku za prémiové funkcie môžete ešte viac prispôsobovať posuvník, gestá, či pridať tzv. stmievač, ktorým možno ešte lepšie regulovať mieru jasu. Aplikáciu si môžete stiahnuť zadarmo prostredníctvom Obchodu Play.

Verzia: 5.0.5
Aktuálna cena: Zdarma
28.10.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+