MojAndroid

Vo výbere TOP Android aplikácie týždňa sa vám snažíme priniesť tie najlepšie či najsťahovanejšie Android aplikácie v Obchode Play za uplynulý týždeň. Ide o zaujímavé domáce i zahraničné tituly, ktoré sme priniesli na našom webe alebo nás zaujali svojim dizajnom, funkciami a celkovým dojmom. Ak máte nejaký zaujímavý tip na Android aplikáciu, neváhajte sa oň podeliť v diskusii pod článkom. Veríme, že si vyberie každý z vás!

Náš tip
TOP Android aplikácie týždňa | 40. týždeň 2017
Náš tip
TOP Android aplikácie týždňa | 39. týždeň 2017

Microsoft Edge

Microsoft Edge je určený primárne pre používateľov, ktorí používajú tento prehliadač aj na svojom notebooku či desktope a chceli by svoj prehliadač synchronizovať so svojimi záložkami, históriou, heslami, atď. Prehliadač ponúka povedomý dizajn vrátane funkcií Hub View, Reading View, skenovanie QR kódov alebo hlasové vyhľadávanie. Používatelia sú aktuálne upozornení, že aplikácia je stále vo vývoji a nemusí byť stopercentne stabilná, avšak jej inštalácia je možná.

Verzia: 1.0.0.1726
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.0.1726
Aktuálna cena: Zdarma

Action Launcher

Action Launcher je čo sa týka aktualizácii a prinášania noviniek jedným z najaktívnejších launcherov. V novej verzii 29 prináša známe prvky novo predstaveného Pixelu 2 a Pixelu 2 XL. Tie si aktivujete v nastaveniach launcheru v položke Quickbar, následne Style a vyberiete Search box (dock), ktorý aktivujete. Následne sa vám po vzore Pixelov presunie Google vyhľadavací widget pod spodný dock s ikonkami. Farbu, veľkosť a ohraničenie widgetu si samozrejme môžte nastaviť. Nechýba aj nové logo Googlu (G). Nový widget Google Pill tak ako aj Počasie s dátumom nájdete v hornej časti obrazovky. Action Launcher je samozrejme zdarma ale bonusové prvky vyžadujú in-app platbu.

Verzia: 34.2
Aktuálna cena: Zdarma

Facebook (Stories)

Smutný príbeh Facebook Stories pokračuje naďalej. Zúfalý Facebook už nevie, ako donútiť užívateľov najväčšej sociálnej siete používať Facebook Stories, tak povolí ostatným stránkam zdieľať príbehy so svojími fanúšikmi. Odteraz vám budú môcť aj vaše obľubené stránky v lepšom prípade obohatiť váš deň, v tom horšom zas posielať otravné spamy. Žeby Facebook konečne našiel cieľovú skupinu, ktorá bude používať Stories? Snaha o presadenie Stories na Facebooku bola aj vo forme zdieľania denných príbehov z Instagramu. Ani to však zatiaľ neprinieslo želanú aktivitu.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Underburn

Nie vždy musíme prikladať správnemu nastaveniu jasu na smartfóne skutočný význam. No keď raz už ležíme v posteli, surfujeme po internete a dôjdeme k stránke s bledším obsahom, dokáže to naše oči poriadne prekvapiť. Vývojári aj na to berú ohľad už dlhšiu dobu, a tak sa po klasickom automatickom jase objavil aj vyspelejší adaptívny jas berúci do úvahy aj individuálne nastavenia používateľa. Aj tomu napomôže aplikácia Underburn, nevyžaduje root a za cenu 0,99 eur si ju môžete stiahnuť na nasledujúcom odkaze. Nezabudnite však povoliť inštaláciu aplikácií z iných zdrojov v nastaveniach vášho smartfónu.

Xposed Framework na Android Nougat

Ak patríte medzi Android nadšencov, ktorí radi využívajú svoje zariadenie na absolútne maximum, pojem Xposed Framework vám určite nemusíme predstavovať. Ide o obľúbené rozšírenie, ktoré umožňuje inštalovať rôzne modifikácie pre systém v zariadeniach s ROOT-om bez toho, aby bolo potrebné nainštalovať úplne novú ROM. Systém však až doteraz nebol dostupný na Android 7.x Nougat, no to sa vďaka usilovnosti vývojára konečne mení. Ďalšie informácie spolu s odkazmi na stiahnutie nájdete na stránkach XDA-developers.com.

14.10.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+