MojAndroid

S každou novou verziou Android Os prichádzajú aj nové zaujímavé funkcie. O tie sú však telefóny, ktoré nedostanú update na najnovšiu verziu, ochudobnené. Situáciu sa snažia aspoň z časti napraviť alternatívne launchery, ktoré aspoň časť nových vizuálnych funkcií domovskej obrazovky prinesú na staršie zariadenia. Jedným z nich je aj Action Launcher, ktorý minulý rok priniesol starším telefónom funkcie z Android Nougat a tento rok sa zameral na tri funkcie Android 8.0 Oreo.

Action Launcher tieto tri funkcie ponúkne zariadeniam so systémom Android 5.0 a vyšším. Prvou funkciou sú tzv. Notification Dots alebo notifikácie priamo v ikonkách. Pokiaľ nejaká aplikácia upozorní na seba notifikáciou, ostane na jej ikonke farebná bodka. Funkciu Adaptívne ikonky sme si už v minulosti rozobrali. V skratke môžete zvoliť jeden štýl ikoniek či už do kruhu, do štvorca alebo iný a všetky ich naraz zarovnať. Skratky k aplikáciam pre zmenu umožňujú ovládať aplikácie bez nutnosti ich otvárať. Pri potiahnutí ikony na ploche sa zobrazia v okienku resp. bubline buď posledné notifikácie príslušnej aplikácie alebo skratky k jej funkciám. Action launcher taktiež umožňuje zmeniť domovskú obrazovku na úplne identickú s Pixelmi od Googlu. Samozrejmosťou je hromada iných funkcií. Bohužiaľ aj keď je samotný Action launcher zdarma, za nové funkcie z Android Oreo si musíte doplatiť (teraz v akcii za 3,35 Eur) .

Verzia: 34.2
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: 4.0
Pôvodná cena: 1,59 €
Aktuálna cena: 4,79 €
Verzia: 4.0
Pôvodná cena: 1,59 €
Aktuálna cena: 4,79 €

zdroj: TheVerge

20.9.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+