MojAndroid

Vo výbere TOP Android aplikácie týždňa sa vám snažíme priniesť tie najlepšie či najsťahovanejšie Android aplikácie v Obchode Play za uplynulý týždeň. Ide o zaujímavé domáce i zahraničné tituly, ktoré sme priniesli na našom webe alebo nás zaujali svojím dizajnom, funkciami a celkovým dojmom.

Náš tip
TOP Android aplikácie týždňa | 12. týždeň 2018
Náš tip
TOP Android aplikácie týždňa | 11. týždeň 2018

Súkromie na Facebooku

Tak ako pri kúpe nového smartfónu používatelia zablúdia aj do nastavení a prispôsobia si toto zariadenie svojim potrebám, rovnaký postup by mal nastať aj v prípade sociálnej siete Facebook, ktorú používame na dennej báze. Nastavenia Facebooku je pomerne podrobný zoznam rôznych prispôsobení.

Záložky Aplikácie a Reklamy v nastaveniach Facebooku prinášajú možnosť získať prehľad a kontrolu nad aplikáciami, ktoré majú k vašim osobným údajom prístup a tiež k reklamám, ktoré vám Facebook zobrazí. Môžete tiež zvoliť v prípade každej aplikácie alebo hry, ku ktorým informáciám môže pristupovať, či vám môže posielať upozornenia a takisto, kto môže vidieť prostredníctvom Facebooku, že danú aplikáciu používate.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Google Play

Mnohí z vás určite vedia, že ak v obchode Play uskutočníte transakciu, môžete ju do dvoch hodín úplne zrušiť a v zápätí vám budú na účet späť pripísané peniaze, resp. nebudú vôbec stiahnuté. Možno ste ale nevedeli o tom, že do 48 hodín môžete požiadať o vrátenie peňazí priamo od Google. Toto dvojdňové okno sa však v EÚ natiahne až na dva týždne.

Teraz však budete mať tak veľa času, ako pri akomkoľvek inom tovare či službe zakúpenom cez e-shop. Nové nariadenia sú u nás už platné a vzťahujú sa na všetky transakcie, ktoré sú urobené v obchode Play po 28. marci tohto roku. Viac informácií nájdete priamo na stránke Google.

Uber v Bratislave

Spoločnosť Uber ako známa služba pre jednoduchý spôsob cestovania pozastavuje svoju prevádzku v našom hlavnom meste. Stalo sa tak 27. marca 2018 vo večerných hodinách, a to konkrétne o 22. hodine večer. Stalo sa tak na základe rozhodnutia Okresného súdu Bratislava I, ktorý dal za pravdu požiadavkám v rímci žaloby Občianskeho združenia koncesovaných taxikárov.

Stanovisko spoločnosti Uber.

Spoločnosť Uber oficiálne pozastavuje prevádzku v Bratislave. Hoci ako tvrdí samotná spoločnosť, oficiálne rozhodnutie súdu ešte neobdržala. Pozastaviť prevádzku chce dovtedy, kým sa situácia nevyjasní. Stanovisko zaslala spoločnosť svojim klientom prostredníctvom e-mailu. V rámci stanoviska spoločnosti Uber sa tiež uvádza, že išlo o nečakané rozhodnutie a usilovne pracuje na tom, aby bola služba čo najskôr obnovená.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Phone Usage Monitor

Phone Usage Monitor je graficky jednoduchá a priehľadná aplikácia. Po spustení aplikácie jej musíte samozrejme povoliť sledovať používanie ďalších aplikácií. Aplikácia začne po spustení zaznamenávať procesy a to po dobu, akú si nastavíte (2-12 dní). Staršie záznamy sú automatický zmazané.

Prostredie sa delí na „Štatistiky využívania aplikácií“ a „Udalosti v zariadení.“ V prvom prípade vidíte podrobne časový údaj, ktorá aplikácia kedy „bežala.“ V druhom prípade vidíte, kedy sa zmenila kapacita batérie, rozsvietil displej, odomklo zariadenie, kedy sa aplikácia pripojila k WiFii sieti, kedy sa aktualizovala a ďalšie informácie. Pokiaľ vám vadia reklamy v aplikácií, môžete si zakúpiť PRO verziu.

Spotify – falošné účty

Koncom roka 2017 oznámila spoločnosť Spotify celkový počet 157 miliónov aktívnych používateľov. Až 86 miliónov pritom používalo bezplatnú verziu aplikácie, ktorá obsahovala reklamy. Aktuálne zverejnené číslo ohľadom 2 miliónov pirátskych účtov znamená, že zhruba 2,3% používateľov bezplatnej verzie malo nelegálny účet, ktorý blokoval reklamy.

Pre Spotify sú hlavným zdrojom príjmov od používateľov reklamy (v prípade bezplatnej verzie) resp. predplatné (v prípade platenej verzie). Spoločnosť môže počítať so svojimi bezplatnými „zákazníkmi“ v tom, že časom prejdú práve na platený model. Milióny nelegálnych účtov, ktoré používajú „premium“ funkcie zadarmo tak rozhodne nie je dobrou správou pre akýsi „biznis model“ Spotify.

 

31.3.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+