MojAndroid

Vo výbere TOP Android aplikácie týždňa sa vám snažíme priniesť tie najlepšie či najsťahovanejšie Android aplikácie v Obchode Play za uplynulý týždeň. Ide o zaujímavé domáce i zahraničné tituly, ktoré sme priniesli na našom webe alebo nás zaujali svojím dizajnom, funkciami a celkovým dojmom.

Náš tip
TOP Android aplikácie týždňa | 9. týždeň 2018
Náš tip
TOP Android aplikácie týždňa | 8. týždeň 2018

Huawei Wallet

Aplikácia na prvý pohľad nevyzerá veľmi odlišne od ostatných podobných aplikácií. Avšak, ak ju inštalujete na inom zariadení ako je Huawei, budete potrebovať k jej fungovaniu Huawei ID a komponent Huawei Mobile Service. Popis aplikácie v Obchode Play je veľmi stručný, z ktorého je len zrejmé, že aplikácia zatiaľ podporuje pridanie platobnej kary na takzvané in-app nákupy a históriu nákupov. Zatiaľ sa nič nespomína o bezkontaktných platbách, takže je viac ako zrejmé, že momentálne ich aplikácia Huawei Wallet nepodporuje.

Verzia: 8.0.4.306
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 8.0.4.306
Aktuálna cena: Zdarma

Instagram – chronologické radenie príspevkov

Chronologická časová os bola k dispozícii od začiatku Instagramu. Postupom času ju po vzore Facebooku nahradilo usporiadanie príspevkov podľa ich dôležitosti pre daného používateľa. Keď ráno otvoríte aplikáciu, ako prvý príspevok neuvidíte ten najnovší, ale ten, ktorý by vás mohol podľa algoritmu služby zaujímať zo všetkých najviac. Algoritmus ho vyberie podľa toho, ktoré profily prezeráte alebo s nimi komunikujete najčastejšie. Veľa používateľov ale hlási, že Instagram testuje staré radenie podľa času. Privítali by ste takéto radenie?

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

SwiftKey 7.0

Jednou z hlavných noviniek vrámci aktualizovanej verzie 7.0 je aj nový panel s nástrojmi. Ten prináša rýchly a efektívny prístup k hlavným funkciám či prispôsobeniam aplikácie. Poslúži na to tlačidlo „+“ v ľavej časti lišty určenej pre predikciu textu. K dispozícii je tiež používanie alebo vytváranie nových samolepiek priamo v rámci aplikácie SwiftKey. Aktualizácia prináša takisto podporu až 18 nových jazykov. Zoznam pridaných jazykov si môžete prečítať na nasledujúcom odkaze.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

YouTube – tmavá téma

Nová funkcia aktuálne v systéme iOS nie je vôbec ukrytá a je veľmi pravdepodobné, že to bude rovnako aj v prípade Android aplikácie. Stačí kliknúť na ikonu profilu a v nastaveniach zvoliť tmavú tému. Ak si ešte spomínate, v prípade zmeny dizajnu pre desktop bol celý proces komplikovanejší a bolo potrebné zapojiť sa do beta testovania. Na mobilných zariadeniach však už pôjde o oficiálnu a plnohodnotnú aktualizáciu aplikácie YouTube, ktorej sa snáď dočkáme už čoskoro.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

WhatsApp – zmazanie správ

Aplikácia prišla s touto funkciou už v októbri minulého roka a mohli ste nechcene odoslanú správu vymazať do 7 minút od odoslania správu. Web WABetaInfo na svojom twitterovom účte ale informoval, že WhatsApp tento čas na vymazanie natiahol na 1 hodinu 8 minút a 16 sekúnd. Nie je jasné, prečo WhatsApp predĺžil limit pre mazanie správ zaslaných nesprávnym adresátom na takýto špecifický časový úsek. V každom prípade ale budete môcť mať svoje konverzácie pod kontrolou viac než doteraz.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
17.3.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+