MojAndroid

Vo výbere TOP Android aplikácie týždňa sa vám snažíme priniesť tie najlepšie či najsťahovanejšie Android aplikácie v Obchode Play za uplynulý týždeň. Ide o zaujímavé domáce i zahraničné tituly, ktoré sme priniesli na našom webe alebo nás zaujali svojím dizajnom, funkciami a celkovým dojmom.

Náš tip
TOP Android aplikácie týždňa | 7. týždeň 2018
Náš tip
TOP Android aplikácie týždňa | 6. týždeň 2018

Today Weather

Today Weather je minimalistická predpoveď počasia a ponúka výhodu v detailoch informácií, dizajne a dokonca aj v preklade do slovenčiny. V aplikácii nájdete množstvo informácií, ako napríklad dlhodobú predpoveď, rýchlosť vetra, tlak vzduchu. Všetko je tu v rámci jednej domácej obrazovky.

V platenej verzii aplikácie si môžete zmeniť aj ikony počasia. Informácie pritom môže aplikácia “ťahať” z rôznych zdrojov (Weather.com, Accuweather.com …). Aplikácia sa dá využívať aj bez toho, že zaplatíte, no domácu obrazovku vám bude mierne znepríjemňovať reklama.

Verzia: 1.2.6-9.160218
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.2.6-9.160218
Aktuálna cena: Zdarma

Swype – vývoj aplikácie končí

Spoločnosť Nuance Communications Inc potvrdila, že končí s vývojom známej Swype Keyboard prostredníctvom reakcie na používateľskú pripomienku na Reddite:

“Nuance už nebude aktualizovať Swype + Dragon klávesnicu pre Android. Je nám ľúto, že nechávame za sebou “klávesnicový biznis”, no táto zmen aje potrebná na to, aby sme sa mohli sústrediť na vývoj našich riešení ohľadom umelej inteligencie pre obchodné účely…Veríme, že ste si užili používanie Swype. My sme si totiž skutočne užili prácu s komunitou Swype.”

Chrome

Spoločnosť Google sa rozhodla, že uľahčí život ľuďom v chatoch. S príchodom novej verzie aplikácie Chrome pre mobilné zariadenia sa pri kopírovaní URL už nebude zobrazovať celý komplikovaný riadok s webovou adresou. Pri vkladaní linku do chatu namiesto toho Chrome “odoberie” informácie na konci v podobe spleti znakov. Polovicu obrazovky vášho smartfónu tak už nebude zaberať odkaz na produkt, ktorý ste chceli s niekým zdieľať.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Chrome Duplex

Aplikácie pre Android – Chrome Canary a Chrome Dev – predstavujú nový štýl používateľského rozhrania pod názvom Chrome Duplex. Duplex je dostupný iba v spomínaných verziách aplikácie a je ho možné aktivovať iba prostredníctvom príslušného flagu.

Rozhranie je zatiaľ iba v ranom štádiu vývoja a je nedostatočne otestované a nestabilné. Ak máte nainštalovanú jednu z vývojárskych verzií prehliadača Google Chrome pre Android, Chrome Duplex si však vyskúšate jednoducho.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Dreaming Battery

Aplikácia Dreaming Battery ponúkne minimalistický dizajn a zameriava sa hlavne na zobrazenie aktuálneho stavu batérie. Medzi ďalšie funkcie patrí:

  • Zobrazovaný čas môže byť v nastaveniach zapnutý alebo vypnutý
  • Môžete si vybrať medzi 12-hodinovým a 24-hodinovým formátom času
  • Farba času je plne nastaviteľná. Vybrať si môžete z 20 farieb a ich ďalších 12 odtieňov
  • Percentá v batérii môžu byť vypnuté
  • Podobne ako čas aj farba zobrazovanej hladiny batérie je plne nastaviteľná

Netreba pripomínať, že aplikácia sa spustí až po vypnutí displeja, ak je telefón na nabíjačke alebo v docku. Samozrejme musíte mať v telefóne zapnutú funkciu Daydream. U niektorých výrobcov je označená ako Šetrič displeja (screensaver).

Verzia: 1.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.1
Aktuálna cena: Zdarma
24.2.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+