MojAndroid

Väčšina z vás používa svoj smartfón nielen ako komunikačný nástroj, ale aj ako svoj hlavný (častokrát jediný) fotoaparát, ktorý má po ruke vždy, keď to je potrebné. Čo však s fotografiami, ktoré ste v mobile už nafotili? Ak svojim snímkam robíte aj tzv. post-procesing, teda ich úpravu po odfotení, tak by vás mohlo zaujímať, že na túto činnosť už dávno nepotrebujete počítač. Prepracované mobilné aplikácie totižto zvládnu všetky základné procesy, ktoré by ste inak robili v desktopových aplikáciách. Vybrali sme preto TOP 10 najlepších Android aplikácií na úpravu fotografií a Instagram medzi nimi nehľadajte. ;-)

Adobe Photoshop Lightroom

Photoshop zrejme netreba predstavovať. Ide jednoznačne o najpopulárnejší program pre úpravu fotografií na svete. Jeho mobilná verzia, ktorá je hybridným spojením s ďalšou populárnou aplikáciou Lightroom, mu je dôstojným spoločníkom a rozhodne by vám v zariadení nemala chýbať, pokiaľ plánujete svoje fotografie upravovať v tom pravom zmysle slova. Adobe Photoshop Lightroom podporuje množstvo úprav snímky, má jednoduché prostredie a priamo z neho môžete upravené fotografie zdieľať aj na sociálne siete. Nevýhodou je nutnosť Adobe ID, no samotná aplikácia je dostupná bezplatne.

adobe-photoshop-lightroom-1 adobe-photoshop-lightroom-2

Náš tip
Adobe predstavil 3 nové Android aplikácie ako náhradu za Photoshop Touch
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Afterlight

Aplikácia Afterlight nepatrí medzi tradičné tituly na úpravu fotografií. Jej autori sa zamerali najmä na jednoduchosť a prehľadnosť, čo sa im podľa nášho názoru aj podarilo. Celkovo na vás v aplikácii čaká 15 nástrojov pre úpravu fotografií, 59 filtrov, 66 textúr, 77 rámčekov a niekoľko ďalších možností, ktorými môžete upraviť svoje snímky. Hoci si za aplikáciu v prípade záujmu budete musieť zaplatiť 72 centov, každý jeden cent za to naozaj stojí.

afterlight-0 afterlight-1

Verzia: 1.0.6
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.6
Aktuálna cena: Zdarma

Flickr

Hoci Flickr poznáte skôr ako webstránku, na ktorej sa združujú fotografie a slúži ako úložisko portfólia pre mnohých fotografov, ich mobilná aplikácia ponúka pomerne široké možnosti na úpravu fotografií. Tie pomocou aplikácie môžete priamo aj zostrojiť a následne na ne aplikovať nejaký zaujímavý filter alebo ich upraviť pomocou rôznych nástrojov. Hlavnými prvkami sú dve ikony zhruba v polovici displeja, ktorých stlačením sa vám ukáže “koleso” s nástrojmi. Intuitívne a jednoduché. Registráciou zároveň získavate 1000 GB miesta v cloude pre svoje fotografie.

flickr-2 flickr-+

Náš tip
Flickr prejavil záujem o virtuálnu realitu, chce v nej zobrazovať 360° panorámy
Verzia: 4.6.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.6.1
Aktuálna cena: Zdarma

Fotky Google

Ďalšou netradičnou aplikáciou na úpravu fotografií je titul Fotky Google. Ten sa do povedomia ľudí dostal najmä po tom, ako Google zverejnil bezplatný neobmedzený cloud pre fotografie a videá všetkých používateľov. Okrem cloudového riešenia však ide o pomerne dobre spracovanú aplikáciu na úpravu fotografií. Okrem automatických úprav môžete svoje fotografie oživiť, pridať im vinetáciu, upraviť svetelnosť či farbu. Priamo v aplikácii nájdete aj desiatky filtrov a základné nástroje na orezanie či otočenie fotografie.

google-fotky-uprava-foto-1 google-fotky-uprava-foto-2

Náš tip
10 faktov o službe Google Fotky, o ktorých ste doteraz nevedeli
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Fotor Photo Editor

Veľmi pekne spracovanou a jednoduchou aplikáciou na úpravu fotografií je aj Fotor. Ten ponúka okrem klasických nástrojov na úpravu fotografií aj nástroj na úpravu kriviek, či množstvo filtrov, ktorými rýchlo zmeníte vzhľad vašich záberov. Prostredie aplikácie je veľmi intuitívne a napriek množstvu dostupných funkcií je aj tento titul dostupný na stiahnutie úplne zadarmo.

fotor-photo-editor-1 fotor-photo-editor-2

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

PhotoDirector Photo Editor App

Na zozname najlepších aplikácií na úpravu fotografií si svoje miesto našiel aj titul PhotoDirector. Ten sa vyznačuje najmä veľkým množstvom nástrojov na úpravu fotografií, pričom rovnako ako Fotor, aj tento titul ponúka možnosť úpravy kriviek. Okrem toho si však môžete upraviť aj zaostrenie, aplikovať na fotky filter alebo ich jednoducho vylepšiť po stránke jasu, saturácie, či kontrastu. Z fotky dokonca môžete odstrániť aj nechcené objekty.

photodirector-1 photodirector-2

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

PicsArt Photo Studio

Starým harcovníkom v kategórií aplikácií na úpravu fotografií je titul PicsArt Photo Studio. Ten sa v obchode Play nachádza už niekoľko rokov, no aj napriek tomu má stále čo ponúknuť. Vývojári do neho pravidelne pridávajú nové možnosti pre úpravu fotografií a aktuálne ide o plnohodnotný nástroj na úpravu vášho fotografického portfólia. Okrem toho však na zábery môžete aj kresliť, pridávať do nich rámiky alebo ich usporiadať do rôznych koláží. Všetko v aplikácii, ktorá je dostupná úplne zadarmo.

picsart-1 picsart-2

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Pixlr

Veľmi populárnym titulom je aj aplikácia Pixlr. Tá okrem základných nástrojov na úpravu fotografií ponúka aj také vychytávky, ako napríklad dvojitú expozíciu, možnosť vymazania objektu zo záberu, či pridanie nápisu priamo do fotografie, čo ocenia najmä náruživí používatelia Instagramu. Celá aplikácia je spracovaná veľmi jednoducho a je intuitívna, za čo má od nás samozrejme plus. Výhodou je aj to, že je dostupná bezplatne.

pixlr-1 pixlr-2

Verzia: 3.2.8
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.2.8
Aktuálna cena: Zdarma

Snapseed

Odkedy aplikáciu Snapseed odkúpil Google, stal sa z nej ešte lepší nástroj na úpravu fotografií, akým bola táto aplikácia predtým. Aktuálne ide o jeden z najprepracovanejších editorov fotografií pre Android vôbec. Základné nástroje sú v tomto prípade doplnené o rôzne brush-e a nechýbajú ani rôzne transformačné nástroje, či kopec filtrov. Samozrejme, že aj v tomto prípade zadarmo.

snapseed-1 snapseed-2

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

VSCO

To najlepšie na koniec? VSCO vám zrejme netreba bližšie predstavovať. Ide o jednu z najpopulárnejších aplikácií svojho druhu, a to najmä preto, že ju s obľubou využívajú aj majitelia Apple zariadení. Samotné VSCO nie je len editorom fotografií, ale aj akousi fotografickou sociálnou sieťou, kde môžete zdieľať svoje upravené fotografie. Samotné možnosti úprav sú však aj v tomto prípade dostatočne bohaté a nechýba ani množstvo filtrov.

VSCO-VSCO-1

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Ktorá aplikácia sa vám pozdáva najviac?

11.2.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+