MojAndroid

Ak ešte nepoužívate aplikáciu Google fotky k zálohe svojich fotografií, možno vás o tom najnovšie funkcie tejto služby presvedčia. Google v rovnomennej aplikácii pridal niekoľko funkcií, ktoré vám pomôžu so zálohou fotografií alebo videí, a uvoľnením internej pamäte zariadenia. Rovnakú funkciu ponúkol internetový gigant ešte počas leta, dostupná bola ale len v prípade, že kapacita voľnej pamäte klesla pod určitú hranicu. Aplikácia potom umožnila vymazať fotografie a videá, ktoré už boli zálohované do cloudu. Táto funkcia je teraz dostupná bez ohľadu na to, koľko voľnej pamäte je k dispozícii. Novú verziu Google Fotky s podporou tejto funkcie môžete stiahnuť tu.

fotky fotky_2

Google navyše sprístupnil aj možnosť, ako zväčšiť dostupnú kapacitu cloudového úložiska. Ak svoje fotografie nahrávate v originálnej veľkosti a chcete ušetriť nejaké to miesto, môžete využiť kompresiu fotografií na tzv. Vysokú kvalitu, pri ktorej Google poskytuje neobmedzený ukladací priestor. To, koľko ušetríte miesta, môžete zistiť priamo v nastaveniach služby kliknutím na tlačidlo “Získať miesto v úložisku”. Táto funkcia však nemá vplyv na fotky nahrané prostredníctvom Google Drive.

Nastavenia_-_Fotky_Google

Zdroj: androidpolice

18.11.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+