MojAndroid

Popri niektorých (predpotopných) prednastaveniach pri fotografovaní či základných filtroch na úpravu fotografií sa nájde aj zopár aplikácií, ktoré stoja za to. Pomocou nich si už aj vo svojom mobilnom zariadení môžete spraviť veľmi slušné kreácie, za ktoré by ste sa nemuseli hanbiť ani vo Photoshope. Takže – je čas na vyskúšanie appiek z nasledujúcich riadkov – ak ste tak ešte nespravili. Niektoré totiž nie sú najnovšie :)

Snapseed
Táto aplikácia ponúka úpravu fotografií na vysokej úrovni – nájdete tu nie len množstvo filtrov, ale aj nástroje na automatickú úpravu, pokročilejšiu úpravu, tiež i rámiky či iné vylepšenia. Výhodou tejto appky je aj kompletná implementácia sociálnej siete Google+. Touto cestou sa s ňou teda môže spojiť aj Android komunita.

Snapseed-screenshot

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Camu
Je jedným z najjednoduchších editorov, ktorý ponúka živý náhľad na vykonávané zmeny. V rámci úprav len jednoducho vertikálne poťahujete prstom, a tak pridávate či odoberáte intenzitu efektu. Dajú sa tu robiť i krátke videá s filtrami live, nechýba možnosť dopisovania textu a výroba koláží. Pre selfie je tu režim, ktorý automaticky vyčká na moment, kedy sa nehýbete. Podľa phonearena.com ide dokonca o editor, ktorý ponúka najlepší čierno-biely režim na Androide.

Camu (3)

Verzia: 1.4
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.4
Aktuálna cena: Zdarma

VSCO Cam
VSCO Cam je aplikácia, za ktorou stojí spoločnosť Visual Supply Company. Tá je známa vývojom niekoľkých výborných film-pripomínajúcich filtrov v Adobe Lightroom. Ich špecialitou sú jemné mixy umeleckých efektov. I keď niektoré presety sú zdarma, podaktoré sú tu aj platené. Tvorcovia tvrdia, že aplikácia vám naplno poskytne svoje kvality až v momente, keď ich máte všetky. K appke je pripojená knižnica s profilmi jednotlivých tvorcov zdieľajúcich svoje obrázky, kde sa môžete pochváliť, ale aj inšpirovať.

VSCO-Cam

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Photoshop Touch

Aplikácia síce obsahuje slovíčko Photoshop, no až také zásadné veci nečakajte. Na druhej strane – viete tu celkom pôsobivo pracovať s jednotlivými vrstvami a prekrývať a prelínať tak viaceré fotografie. K jednej zo zaujímavých možností tejto aplikácie patrí i kompatibilita s desktopovou verziou Photoshopu cez Adobe Creative Cloud.

Photoshop_Touch

Adobe Lightroom
Úprava a organizácia fotografií cez túto mobilnú aplikáciu slúži okrem samotnej úpravy fotografií aj ako spôsob synchronizácie s verziou desktop. Dajú sa tak sprístupňovať fotografie z vášho mobilného zariadenia aj na počítači a vykonané úpravy sa spätne zosynchronizujú. Mimochodom, appka je určená skôr náročnejším používateľom – na jej spustenie totiž potrebujete mať zakúpený softvér cez Adobe Creative Cloud. Jej veľkou defenzívou je možnosť pracovať s formátom RAW.

Adobe-Lightroom-mobile

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Instagram
Ide o jednu z najpopulárnejších platforiem na okamžitú úpravu fotografií a platforiem určených na ich zdieľanie. K jeho používateľom patria v hojnom počte aj celebrity. Využíva viacero filtrov, efektov a iných úprav, ktoré spravia z vašich bežných fotografií ozajstné umelecké kúsky. Podobne ako na sociálnych sieťach tu ľudí sledujete, komentujete fotografie a lajkujete.

Instagram_mobile

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Manual Camera
V tejto aplikácii si viete nastaviť, ako názov vraví, viacero parametrov manuálne – riadite si rýchlosť uzávierky, ISO, vyváženie bielej a podobne. Ukladať fotografie môžete i vo formáte RAW, čo zjednoduší ich ďalšie úpravy aj na iných zariadeniach. Ak patríte teda k fanúšikom manuálnych nastavení, táto appka by vo vašom Androide nemala chýbať.

Manual-Camera

Verzia: 3.7.2
Aktuálna cena: 3,29 €
Verzia: 3.7.2
Aktuálna cena: 3,29 €

Afterlight
Ak hľadáte appku s množstvom nástrojov, filtrov, rámikov a podobne, potom by vás mohla uspokojiť aj táto aplikácia. Ponúka jednoduché ovládanie a okrem filtrov v aplikácii sú tu i filtre nahraté inými užívateľmi alebo sezónne balíčky. Okrem toho tu nájdete tiež desiatky textúr či tvary objektov, do ktorých vložíte svoje fotografie.

Afterlight_mobile

Verzia: 1.0.6
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.6
Aktuálna cena: Zdarma

Photo Editor by Aviary
Ide o pomerne zaujímavú appku na úpravu fotografií, nakoľko tu nájdete vážne veľké množstvo nástrojov na úpravu – od filtrov cez nálepky, ktoré do svojich fotiek dopĺňate až po úpravu červených očí. Tu však možnosti nekončia – aplikácia vám napríklad vybieli aj zuby. Dá sa teda povedať, že trochu vytŕča z radu. Ak máte chuť a čas na poriadnu, sebe prispôsobenú úpravu, potom môžete využiť práve túto aplikáciu.

Aviary

Verzia: 4.8.3
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.8.3
Aktuálna cena: Zdarma

Autodesk Pixlr
Je jedným z najpopulárnejších editorov, kde nájdete naozaj pokročilé funkcie, ako odstraňovanie červených očí, pridávanie nálepiek k fotografiám, dopĺňanie nápisov. Niektoré funkcie si však vyžadujú dodatočné stiahnutie počas úpravy. Priebežné úpravy môžete sledovať vďaka živému náhľadu. Za touto aplikáciou stojí známy Autodesk, čo je už tak trochu samo o sebe zárukou kvalitného prístupu.

Pixlr

Verzia: 3.2.8
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.2.8
Aktuálna cena: Zdarma

Áno, existujú aj ďalšie podobné aplikácie, no 10 znamená 10, a tak im možno dáme priestor inokedy. Samozrejme, ak poznáte ďalšie aplikácie, ktoré stoja za zmienku neváhajte a povedzte nám o nich v komentároch pod článkom.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+