MojAndroid

Spoločnosť Adobe dnes predstavila mobilnú verziu softvéru Lightroom pre úpravu a organizáciu fotografií na Android zariadeniach, ktorá slúži aj ako spôsob synchronizácie s desktopovou verziou aplikácie. Všetky fotografie, ktoré zachytíte na mobilnom zariadení tak budú dostupné na počítači a všetky úpravy, ktoré tu vykonáte sa spätne synchronizujú. Lightroom je momentálne dostupný len pre Android smartfóny, no Adobe prisľúbilo pridať podporu aj pre tablety.

Aplikácia však nie je určená pre bežných používateľov, ktorí hľadajú jednoduchý nástroja na úpravu fotografii. Pre jej spustenie totižto potrebujete mať softvér zakúpený cez službu Adobe Creative Cloud. V aplikácií sa následne prihlásite pod svojim účtom a môžete začať upravovať svoje fotografie.

V Lightroome pre mobilné zariadenia môžete využívať bežné nástroje úpravy, ako je vyváženie bielej, expozícia, detail, kontrast a mnohé iné, pričom dostupné sú aj automatické úpravy alebo niekoľko presetov. Samozrejmosťou je orezávanie fotografie a v prípade, ak chcete s úpravami začať odznova, spravíte tak jedným tlačidlom. Najsilnejšou funkciou aplikácie sa však stáva synchronizácia. Okrem možnosti lokálneho ukladania a zdieľania na sociálnych sieťach môžete aktivovať ukladanie do Creative Cloudu a pokračovať v úprave na desktope.

Lightroom Android 3 Lightroom Android 1 Lightroom Android 1

Aplikácia je skutočne prepracovaná a ponúka skvelé možnosti pre ľudí, ktorí majú Lightroom zakúpený a využívajú ho pri úprave svojich výtvorov. Istý výhrady budú mať Android fanúšikovia len na používateľské prostredie, ktoré sa drží grafického dizajnu iOS alebo na hardvérové nároky pri úpravách.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
15.1.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+