MojAndroid

Fotografovanie smartfónom patrí dnes medzi veľmi obľúbené aktivity. Jednoduché zdieľanie fotografií a čoraz kvalitnejšie snímače na mobilných zariadeniach sú dôvodom, prečo už veľa ľudí nenosí so sebou klasický fotoaparát. Ďalším faktorom sú aj aplikácie na dodatočnú úpravu fotografií, ktoré sú dostupné naozaj vo veľkých počtoch. Na konkurenčnej platforme iOS je veľmi populárna aplikácia Afterlight, ktorá je teraz dostupná aj pre zariadenia s Androidom.

Afterlight ponúka všetky štandardné nástroje na úpravu fotografií, ktoré by ste od podobnej aplikácie mohli čakať. V prvom rade tu nájdete 15 nástrojov úpravy, pomocou ktorých môžete manuálne nastaviť hodnoty ako jas, kontrast, teplota a ďalšie. Obrázky môžete orezať či otočiť, no toto sú iba základné nastavenia, ktorými môžete jemne dotvoriť svoje fotografie.

afterlight-1 afterlight-2 afterlight-3

K dispozícii máte až 59 filtrov, medzi ktorými nájdete aj originálny Afterlight, filtre nahrané inými užívateľmi či sezónne balíčky. Všetky filtre môžete potom upraviť podľa vlastných predstáv, takže výsledný obrázok bude zakaždým jedinečný. Okrem filtrov ponúka aplikácia aj 66 textúr, ktoré boli vyrobené pomocou klasických fotoaparátov s filmom a ktoré dodávajú fotografiám autentický efekt. V aplikácii nájdete aj 77 rôznych tvarov a objektov, ktoré môžete do svojich fotografií pridať a ktorými môžete ešte viac skrášliť svoje výtvory.

afterlight-6 afterlight-7 afterlight-8

Jednoducho povedané, Afterlight je ideálnym nástrojom na úpravu fotografií. Nemusíte byť žiaden expert, prostredie aplikácie je veľmi prívetivé a ovládanie intuitívne. Jednotlivé filtre a efekty si môžete najskôr odskúšať, otestovať môžete aj rôzne kombinácie a až potom si uložíte výsledné umelecké dielo. To môžete uložiť do pamäte zariadenia v mnohých veľkostiach, alebo ho môžete rovno zdieľať na sociálnych sieťach alebo s priateľmi pomocou e-mailov a messengerov.

Afterlight stojí v obchode Play 0,72€, čo rozhodne nie je za takúto schopnú aplikáciu veľa. Ak si nie ste istí, či by ste túto aplikáciu využili, môžete ju otestovať a bez udania dôvodu vrátiť počas dvoch hodín od kúpy. V aplikácii nájdete aj dodatočné nákupy, pričom za dodatočných 0,73€ môžete obohatiť aplikáciu o ďalších 22 textúr a 7 rámov. Ak vás aplikácia zaujala, vyskúšať ju môžete aj pomocou nášho widgetu nižšie.

Verzia: 1.0.6
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.6
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Android Police

16.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+