MojAndroid

Threads, aplikácia patriaca pod Instagram, ktorý bol spustený “po celom svete” v júli 2023, mal doteraz výnimku v Európe kvôli regulačným pravidlám, ktoré bránili spoločnosti Meta v okamžitom uvedení na náš trh. Teraz sa zdá, že regulátori uvoľnili cestu pre oficiálne spustenie Threads v Európskej únii. Dočkať by sme sa mali už v decembri, informuje AndroidCentral.

Podľa správy Wall Street Journal, ktorý cituje “osoby oboznámené so situáciou”, bolo pre schválenie fungovania Threads v EÚ potrebné, aby Meta umožnila používateľom EÚ používať aplikáciu čisto na sledovanie obsahu bez potreby profilu, na rozdiel od mnohých sociálnych médií, ktoré vyžadujú prihlásenie na zobrazenie obsahu.

Meta tiež nedávno umožnila používateľom odstrániť ich účet na Threads bez toho, aby museli odstrániť svoj účet na Instagrame, čo bolo ďalšou prekážkou pre uvedenie v EÚ. Taktiež umožňuje upravovanie publikovaných príspevkov bez platenia za túto výhodu (na rozdiel od X).

ako nainstalovat threads
Threads sa má nachádzať v Google Play už onedlho

Analytička Debra Aho Williamsonová tvrdí, že to môže Threads pomôcť získať ďalších 40 miliónov mesačných používateľov, vychádzajúc z podielu používateľov Instagramu na celom svete, ktorí sa do Threads zaregistrovali. Počas správy o zárobkoch spoločnosti Meta za 3. štvrťrok hlásil Mark Zuckerberg, že Threads stále používa takmer 100 miliónov používateľov mesačne. Deje sa tak aj napriek skorším správam o strate polovice užívateľov v priebehu prvého mesiaca od spustenia.

Elon Musk svojim správaním napomáha konkurencii

Zvýšenie o 40% by určite bolo významné. Táto predpoveď však predpokladá, že používatelia Instagramu v sa zaregistrujú v rovnakej miere ako používatelia v USA v júli, čo nie je zaručené. Čo by mohlo pomôcť rozšíreniu Threads sú aktuálne problémy jeho najpopulárnejšieho rivala, X (Twitter). Jeho majiteľ Elon Musk čelí kritike za popisovanie antisemitského príspevku na platforme ako “skutočnej pravdy”. Následne tento týždeň povedal odchádzajúcim reklamným partnerom na X, aby si “išli niekam”.

Ak Meta využije svojej príležitosti, môže pritiahnuť európskych používateľov, ktorí sa rozhodnú opustiť X, v reakcii na Muskove kroky. Už sme videli vzostup rôznych blogovacích platforiem v posledných mesiacoch, ako napríklad Bluesky a Mastodon. Threds má aj kvôli svojmu napojeniu na Instagram zatiaľ najväčšiu papierovú šancu.

Vyskúšate aj vy Threads?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Náš tip
Chcete si zahrať platené hry GTA na smartfóne zadarmo? Máme riešenie

1.12.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+