MojAndroid

Spoločnosť Tesla Motors v nedeľu ohlásila, že v druhom štvrťroku tohto roku doručila zákazníkom 14 370 elektromobilov, čo je výrazne menej ako bolo odhadovaných 17 000. Výrobca zaostal za očakávaniami aj napriek tomu, že spoločnosť veľa investovala do zvýšenia produkcie a znovu sa objavuje otázka, kedy Tesla pripraví všetky automobily Tesla Model 3, ktoré si zákazníci predobjednali.

tesla model 3

Spoločnosť prezradila, že celkovo v tomto období vyrobila 18 345 automobilov, čo je 20% nárast oproti predchádzajúcemu štvrťroku. Až polovicu všetkých automobilov z tohto štvrťroku vyrobila v poslednom mesiaci, a to vďaka rapídnemu nárastu produkcie. V priemere počas tohto obdobia produkovala spoločnosť takmer 2 000 áut týždenne.

Náš tip
Tesla Model 3 sa prvýkrát objavil v premávke | VIDEO

To je ale minulosť, no spoločnosť má odvážne agresívne plány. V druhej polovici tohto roku chce vyprodukovať 50 000 automobilov s tým, že produkcia by sa do konca roka mala dostať na úroveň približne 2 400 automobilov týždenne. Nebyť veľkého nešťastia, v ktorom bolo priamo zaangažované auto Tesla Model S, možno by sme tejto novinke prikladali viac významu. Teraz sa ale pozornosť verejnosti znovu sústreďuje na celý koncept autonómnych automobilov a ich bezpečnosti.

Zdroj: Tesla via cnet

MojAndroid.sk spustil nový portál o elektromobiloch a hybridoch – www.eAutoPortal.sk
5.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+